Ретрактори язика і губ: традиційні або механічні?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
ретрактори язика і губ: традиційні або механічні
Зміст
  1. Традиційні (застарілі) методи ретракції губ і щік
  2. Механічні ретрактори

Якісна професійна чистка зубів залежить від багатьох чинників – від умінь терапевта, від застосовуваних інструментів, від якісної діагностики та огляду, від використовуваних засобів очищення. Як щодо допоміжних інструментів? Чи вважаєте Ви, що зручно розташоване крісло, окуляри, накидка, наявність екрана, де видно всю процедуру також впливає на якість чистки? Звичайно так, просто зазвичай ніхто про це не замислюється.

Ефективна ретракція губ і щік під час стоматологічних маніпуляцій є одним з найважливіших елементів успішної чистки зубів, адже ретрактор ізолює всі м’які тканини від місця втручання і гарантує наявність відкритого рота під час всієї процедури.

Традиційні (застарілі) методи ретракції губ і щік

Традиційні (застарілі) методи ретракції губ і щік

Найбільш поширеним і найпростішим методом, використовуваним в стоматології, є відтягування губ і щік дзеркалом і поміщення ватних валиків між зубами і щокою. Валики ефективні на невеликий період часу і їх потрібно часто міняти. До того ж, вони злегка прикривають над’ясеневу поверхню.

Відтягування щоки дзеркалом або використання валиків також не підходить при лікуванні інфекційних захворювань, якщо відкрита рана стикається будь-яким чином з іншими слизовими або швидко наповнюється слиною. Для таких маніпуляцій часто необхідна допомога асистента, який буде тримати дзеркало або міняти валики.

Пацієнт також може неусвідомлено звужувати щоки під час ковтання або просто тому, що він втомився.

Механічні ретрактори

Механічні ретрактори

Для забезпечення більш ефективного лікування стоматологи використовують ретрактор OptraGate. Це м’який гумовий безлатексний розширювач рота, що фіксує порожнину рота максимально відкритим за допомогою спеціального кільця по краях. Ретрактор відходить від лінії губ на 2-3 см, що також забезпечує чистоту особи під час маніпуляцій. Якщо пацієнт позіхне, ковтне або втомиться тримати рот відкритим, то ретрактор все одно буде тримати рот відкритим.

З OptraGate використання валиків і дзеркала не скасовується, просто тепер вони використовуються більше з метою лікування, ніж з метою ізоляції робочого поля. Стоматолог і його асистент можуть спокійно вивчити стан зубів і ясен, і здійснювати лікування. Сам пацієнт також може оцінити наявні проблеми з зубами і результати реставрації зубів/лікування зубів, якщо всі його зуби і ясна видно без сторонньої присутності в роті дзеркала і валиків.

На жаль, ретрактор язика і щік OptraGate ще не використовується у всіх стоматологічних клініках. Причиною цього є те, що розтягнутий гумовим кільцем рот виглядає не зовсім привабливо і багато пацієнтів дуже переживають через такий неестетичний побічний ефект. Також, розтягнутий на максимум рот викликає деяку незручність (аналогічну тому, яка створюється під час свідомого тримання рота відкритим) і пацієнти хочуть обмежити всі можливі відчуття дискомфорту. Тут важливо правильно пояснити завдання ретрактора: це некрасиво, але це ефективно. Що тоді важливіше для пацієнта?

Коментарі закриті.

Супутні послуги