Реставрація переднього зуба за годину: чи можливо це?

реставрація переднього зуба за годину: чи можливо це
Зміст
  1. Варіанти вирішення проблеми
  2. Процес відновлення зламаного переднього зуба
  3. Переваги та недоліки реставрації

Відколи передніх зубів – це найпоширеніша травма в спорті або повсякденному житті. Вона є екстреною проблемою, оскільки приносить багато незручностей як функціонально, так і естетично. Як справляються з цією проблемою стоматологи?

Відкол зуба трапляється раптово. Зазвичай кожен пацієнт має важливі справи, зустрічі, заходи, заплановані на найближчий час. Це означає, що вони хочуть реставрацію зуба тут і зараз, що є практично нереальним завданням, в основному тому, що об’‎єму зуба, що залишився недостатньо для ефективної і довговічної реставрації. Однак, відновити тимчасово функціональність і естетику зламаного зуба можна.

Варіанти вирішення проблеми

Коли на реставрацію зуба виділяється годину прийому, розрахунок варіантів повинен бути блискавичним: у випадку відколу більшої частини зуба лікування кореневого каналу займе багато часу, при відколі меншої частини може не вистачити часу на встановлення реставрації, при відколі 80-90% зуба може не вистачити часу на установку коронки або імплантату. Ми рекомендуємо орієнтувати адміністратора з метою звернення до стоматологічної клініки під час запису.

Процес відновлення зламаного переднього зуба

Якщо пацієнт зберіг відламану частину зуба, її можна відновити за допомогою фотополімерного матеріалу навіть без обточування зуба за умови, що решта зуба і відламана частина розламались досить рівно і без тріщин.

Потрібно також підготувати лінію зазору між композитом/коронковою частиною зуба, якщо зуб зламався нижче рівня ясен: для цього використовується ретракційна нитка Ultradent, а місце зазору обробляється алмазним бором з діаметром головки 0,75 (для більш глибокої посадки обойма зуба повинна становити не більше 3 мм).

Переваги та недоліки реставрації

Така реставрація вже за годину поверне пацієнтові гарну посмішку і можливість приймати їжу. Проблема в тому, що, якщо зубу не вистачає його більшої натуральної частини, то навіть найсильніший композит не зможе його замінити і ризик чергового відколу присутній. Також пацієнтові доведеться контролювати споживання твердих продуктів, тому що це може спровокувати новий скол.

При правильному догляді за зубами і дотриманні рекомендацій лікаря фотополімерна пломба може прослужити довгі роки. Це тимчасовий варіант для тих, кому «терміново потрібно щось зробити». Однак, в майбутньому пацієнтові все одно може знадобитися встановити вінір або коронку.

Супутні послуги