Рентген і вагітність

рентген і вагітність
Зміст
  1. Чи можна робити рентген вагітним?
  2. Пару рад вагітних щодо рентген обстеження

Вагітність – це захоплюючий час, однак, вона також має свої особливості, іноді складності. Є деякі загальні риси, які проявляються у більшості мам і в стоматологічній практиці це, наприклад, гінгівіт вагітних. Дане захворювання виникає на базі гормонального сплеску у жінок і вимагає ретельної оцінки на весь період протікання. Найчастіше в період вагітності загострюються хронічні інфекційні процеси в нелікованих зубах. В такому випадку може виникнути питання про діагностику за допомогою рентгенографії. Як рентген впливає на плід? Чи шкідливо це? Читайте далі.

Чи можна робити рентген вагітним?

Рентгенівська діагностика не є абсолютним протипоказанням до застосування вагітним жінкам. Такий факт, принаймні, підтверджує Американська стоматологічна асоціація. Другим доказом безпеки рентгенівського опромінення є свинцева накладка, що використовується під час кожного знімка. Залежно від величини апарату і сканування необхідної області, накладка може бути маленькою (наприклад, як слюнявчик при знімку зубів) або як покриває тіло міні-покривало (для знімків обличчя, черепа та інших частин тіла).

Однак варто враховувати той факт, що рекомендовано уникати рентгенівського опромінення в період першого і третього триместру вагітності. Найбільш безпечним є другий триместр. Стоматологи завжди враховують можливі ризики і показання при проведенні знімків вагітним жінкам.

Пару рад вагітних щодо рентген обстеження

  • повідомите свого стоматолога як можна швидше про те, що Ви вагітні. Таким чином, він зможе змінити план Ваших профілактичних оглядів і додати пару нових діагностичних процедур;
  • ми настійно рекомендуємо провести комплексне лікування зубів під час планування вагітності і до її настання. Оскільки неліковані зуби є осередками хронічної інфекції в організмі;
  • деякі захворювання або травми вимагають рентген апріорі, а це точно не може бути відкладено до народження дитини, якщо ризики від відсутності правильної діагностики та лікування вищі, ніж від променевого навантаження.
Супутні послуги