Протези або міст на імплантатах?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
протези або міст на імплантатах
Зміст
  1. Імплантація або знімні протези?
  2. Збереження зубної кістки на деякий час
  3. Можливість зберегти натуральні зуби
  4. Можливість установки пацієнтам з протипоказаннями для імплантації
  5. Фінансова вигода
  6. Відмінний тимчасовий і пробний варіант
  7. Питання естетики

Що служить ідеальною заміною відсутнього зуба? Імплантат. Зазвичай це перше, що можна почути від ортодонта або стоматолога-ортопеда, оскільки імплантація зубів – це найефективніший і довговічне  капіталовкладення в здоров’я порожнини рота. Однак, установка імплантату на вимагає фінансових вкладень і ретельної підготовки. В цьому плані протези виглядають куди більш практичними, особливо, якщо у пацієнтів діагностовані протипоказання для імплантації (психічні розлади або деякі захворювання).

Імплантація або знімні протези?

Збереження зубної кістки на деякий час

Якщо у пацієнта повністю відсутні зуби, то, скоріше за все, йому запропонують спосіб імплантації та протезування зубів «всі-на-4-х». Це означає, що в щелепу встановлюються 4 імплантати, на які фіксуються всі інші коронки, що імітують цілий зубний ряд.

Чому зубна кістка не зберігається з часом? Тому що протези не забезпечують належної стимуляції зубної тканини, і вона з часом розсмоктується. Якщо пацієнт налаштований на імплантацію «всі-на-4-х», протези послужать відмінним тимчасовим рішенням.

Можливість зберегти натуральні зуби

При встановленні моста опорні зуби необхідно буде депульпувати, тобто видалення нервів. Як Ви знаєте, професійний стоматолог до останнього бореться за збереження натуральних зубів, оскільки це природний ресурс, який підтримує функціональність ясен і зубної тканини.

Можливість установки пацієнтам з протипоказаннями для імплантації

Оскільки імплантація передбачає прямий контакт зі слизовою, яснами і кістковою тканиною, такі хвороби як діабет, гепатит, погане згортання крові і розлади нервової системи можуть негативно вплинути на результат операції або результат приживлення імплантатів. Протези не потребують хірургічного втручання, а значить вони підходять практично кожному пацієнтові.

Фінансова вигода

Звичайно ж, протези в рази дешевше імплантатів. Деякі стоматологи відзначають, що попит на виготовлення протезів не такий великий, як би їм цього хотілося і на це є свої пояснення: моделювання, виготовлення і ремонт/заміна протезів разом узяті коштують менше, ніж установка одного імплантату хорошої якості.

Відмінний тимчасовий і пробний варіант

Коли пацієнтові важко вирішити, що б він хотів, протез завжди може зіграти вирішальну роль в лікуванні. Він не тільки відновить функціональність і естетику втрачених зубів, але і послужить тимчасовим рішенням для пацієнта, щоб підготуватися фінансово, фізично і морально до імплантації. Також це відмінний спосіб для тих, хто не впевнений, що більше сподобається – протез або імплантати. Але ті, хто вибрав імплантацію не шкодують про свій вибір.

Питання естетики

Не останнім пунктом при виборі протезів є бажаний естетичний вигляд майбутнього зубного ряду. Варто відзначити, що протези здалеку виглядають цілком реально, але з близької відстані протезні зуби можуть бути занадто рівними і не матовими (справжні зуби просвічуються), а ясна – занадто рожевими. Коронки на імплантатах виглядають більш природньо і ясна залишаються яснами пацієнта.

Звичайно ж, потрібно враховувати якість використовуваних матеріалів і досвід зубного техніка. Попросіть показати Вам протези і імплантати, що встановлюються в стоматології SKYCLINIC, щоб отримати уявлення про свій майбутній зубний ряд.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 5 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги