Просте і складне видалення зуба – в чому різниця?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
просте і складне видалення зуба – в чому різниця
Зміст
  1. «Просте» видалення зуба
  2. «Складне» видалення зуба

Буває, що зуб мудрості створює проблеми для зубного ряду або внаслідок травми/руйнування зуб повинен бути видалений. Залежно від складності випадку таке видалення зуба мудрості поділяється на просте і складне. Чому їх поділяють і чим відрізняються ці види видалень зубів? Читайте далі.

«Просте» видалення зуба

Верхня частина зуба тримається в яснах за допомогою крихітних, еластичних колагенових волокон, які називаються періодонтальною зв’язкою. Деякими маніпуляціями стоматолог може послабити ці волокна, що значно полегшує видалення зуба. Звичайно ж, це проходить під анестезією.

Просте видалення включає випадки, коли видалення проблемного зуба не тягне за собою ніяких наслідків, наприклад, корені зуба досить рівні, немає запалення, немає подрібнення або тріщин коренів. Насправді, просте видалення зуба зовсім не означає легкість – в обох випадках видалення необхідна рентгенологічна діагностика.

«Складне» видалення зуба

Якщо діагностика показує, що коренева система зуба більш складна, корені закручені або зуб прорізався в повному обсязі і знаходиться в кістці під яснами, застосовується «складне» видалення зуба. Перед видаленням зуба хірург може поцікавитися у пацієнта, чи не планує він в майбутньому встановити імплантат на місці видаленого зуба. Оскільки кістка без зуба почне розсмоктуватися, а для установки імплантатів достатній обсяг кістки має вирішальне значення. Якщо пацієнт планує робити імплантацію, тоді після видалення зуба пацієнтові буде проведена PRF-терапія, яка прискорить процес загоєння кістки природним шляхом і при цьому збереже її об’єм.

Що просте, що складне видалення зуба має практично однакові симптоми загоєння – невелика набряклість області, хворобливі відчуття, почервоніння області, дискомфорт під час прийому їжі або сну. Стоматологи дають рекомендації пацієнтам після операції і, якщо пацієнти їх дотримуються, то загоєння проходить швидко.

Боятися складного видалення не варто – стоматологи-хірурги працюють з більш складними проблемами щелепно-лицьового відділу і видалення зуба для них є дуже звичайною і відпрацьованою процедурою.

Особа Нестор Богданович
Особа Нестор Богданович

Лікар – стоматолог-хірург, імплантолог. За більш ніж 6 років безперервної практики в імплантації вдячні пацієнти глибоко поважають свого лікаря.
Нестор Богданович регулярно відвідує профільні конгреси і вносить нові методики в свою повсякденну практику, що дозволяє йому досягати прекрасних клінічних результатів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги