Проста і глибока чистка ясен: в чому різниця?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
проста і глибока чистка ясен: в чому різниця
Зміст
  1. Що таке пародонтит?
  2. Проста чистка ясен
  3. Глибока чистка ясен

Чи існують ситуації, коли стоматолог може відмовитися від процедури професійного чищення зубів? Так, і це стосується захворювань ясен.

Уявіть собі ситуацію: Ви тільки що почистили зуби і зайнялися чищенням зубною ниткою. При чищенні Ви помітили, що зуби стали довшими і тоншими, ніж вони були раніше. Знайомі та рідні також сказали, що Ваш запах з рота практично не змінюється навіть після чищення зубів. Траплялося, що при спльовуванні зубної пасти Ви помічали трохи крові? А може бути, що ясна злегка опухлі і більш чутливі? Сумні новини: це пародонтит.

Що таке пародонтит?

Пародонтит – це хронічне інфекційне захворювання. Їм хворіє близько 95% населення всієї земної кулі, починаючи з віку 25-ти років. Крім дискомфорту в ротовій порожнині, пародонтит також впливає на перебіг хвороб серця, діабету і вагітності.

Інфекція з’являється, коли бактерії накопичуються в ясенних кишенях під лінією ясен. Причиною накопичення бактерій є нерегулярне чищення зубів і ігнорування чищення зубною ниткою. Якщо пацієнт ігнорував також і профілактичні огляди, щелепна кістка буде швидко втрачати масу, яку можна відновити тільки за допомогою кісткової пластики.

100%-а наявність пародонтиту може підтвердити тільки пародонтолог при огляді (вивчення наявності і глибини пародонтальних кишень). Також на рентгенівських знімках чітко видно, як прогресує втрата кісткової маси, особливо у зубного кореня і як утворюються камені в ясенних кишенях. Рентген також може показати наявність запального процесу і обсяг ураженої області. І тут, власне, пародонтолог вже може відштовхуватися від способів лікування: простого або глибокого чищення.

Проста чистка ясен

Простою чисткою називають один з етапів професійного чищення зубів. Воно включає чистку ясен і коренів зубів за допомогою ультразвуку, водного струменя або мануально з допомогою спеціальних ручних інструментів. Зазвичай на цьому етапі наліт м’який і легко видаляється з ясенних кишень. Така чистка проводиться раз на півроку, як зазвичай рекомендується при профілактичних оглядах.

Глибока чистка ясен

Глибока чистка ясен включає очищення поверхні коренів і видалення каменів з ясенних кишень. Така чистка зазвичай проводиться під анестезією і вимагає декількох візитів, щоб переконатися, що ясна відновлюються.

На етапі, коли Ви помітили невелике опускання ясен і оголення коренів, лікування пройде швидше і ефективніше. Однак, професійні чистки зубів та інші стоматологічні операції будуть припинені, поки всі ясна не відновляться.

Пацієнти, які досягли ремісії пародонтиту, відзначають, що чистити зуби стало легше і не болісно. Неприємний запах з рота зникає на 50-70%. Якщо вони продовжують добре чистити зуби і користуватися зубною ниткою, можливо їм ніколи більше не доведеться лікувати пародонтит.

Головне, це спостерігати за станом своїх зубів, виконувати рекомендації стоматолога щодо індивідуальної гігієни і не забувати про профілактичні огляди.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 5 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги