Про що говорить набряк щоки або обличчя?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
про що говорить набряк щоки або обличчя
Зміст
 1. Причини набряку щоки або обличчя
 2. Які методи застосовуються для лікування набряку щоки?
 3. Одонтогенний періостит
 4. Абсцес
 5. Загострення періодонтиту
 6. Післяопераційний набряк

Набряк обличчя або щоки – це зазвичай сигнал організму, що щось пішло не так. Звичайно ж, це не настільки неприємно, як різкий зубний біль, тому пацієнти часом не відразу звертаються до стоматолога, а намагаються просто перетерпіти дискомфортний період або почати лікування народними методами. На жаль, це не найкраща ідея і зараз ми розповімо чому.

Причини набряку щоки або обличчя

 • розвиток або загострення інфекції в кістковій тканині;
 • сильна алергічна реакція;
 • кіста;
 • післяопераційний набряк;
 • посттравматичний набряк;
 • пухлинні новоутворення.

Які методи застосовуються для лікування набряку щоки?

Набряк є не причиною захворювання, а його симптомом. Тому перед початком лікування необхідно встановити причину.

Одонтогенний періостит

У народі його також називають флюс. Причина – в хворому зубі. В такому випадку інфекція з гноєм проривається через кісткову тканину під окістя. Лікування в даному випадку полягає в розтині гнійного вогнища і накладенні дренажу. Доля причинного зуба вирішується в індивідуальному порядку. Може знадобиться додаткова медикаментозна терапія.

Абсцес

В такому випадку гнійний осередок знаходиться вже в м’яких тканинах, що вимагає також його розтину, накладання дренажу та медикаментозної терапії. Причинний зуб підлягає лікуванню або видаленню. Призначається медикаментозна терапія.

Загострення періодонтиту

Періодонт – це комплекс тканин, що оточує зуб. При загостренні хронічного періодонтиту набряк супроводжується больовими відчуттями в причинному зуба. Необхідно негайно звернутися до лікаря для лікування даного зуба і очищення кореневих каналів. Тріщина в каналі потребує прямого видалення зуба без можливості його лікування.

При пародонтальному абсцесі необхідний його розтин, промивання і подальше лікування у пародонтолога.

Післяопераційний набряк

Як правило, після тривалої імплантації, серйозних хірургічних втручань або складних видалень зубів мудрості може спостерігатися набряк в області щоки на наступний день, що досягає свого піку на третій день. Хірург-стоматолог попереджає про можливі моменти, але при посиленні набряку або больових відчуттів краще звернутися до Вашого лікаря.

При появі ракових новоутворень, крім набряклості, пацієнта можуть не турбувати інші симптоми. У такому випадку потрібно негайне звернення до відповідного фахівця.

У разі появи набряку обличчя і щоки, не зволікайте і зверніться до Вашого лікаря, щоб якомога швидше пройти діагностику, виявити і усунути причину появи захворювання.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги