Правильно користуємося флосом (зубною ниткою)

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
правильно користуємося флосом (зубною ниткою)
Зміст
  1. Як правильно користуватися флосом?

Флос – це спеціальна нитка для очищення міжзубних проміжків і ясен від нальоту і залишків їжі. Якщо використовувати флос щодня, ризик карієсу і захворювань ясен падає на 75%.

Існує два види флоса: політетрафторетіленовий (мононитка) і нейлоновий (комплексний). Перший зроблений з цільної, ковзної нитки, що добре підходить для вузьких міжзубних проміжків. Другий створений на основі пучка сплетених між собою нейлонових ниток і при активному тиску або розтягуванні може рватися на волокна.

Як правильно користуватися флосом?

как пользоваться зубной нитью

  1. Добре вимийте руки перед початком процесу.
  2. Відріжте близько 20-30 см нитки. Краї намотайте на середні пальці так, щоб Ви могли впевнено натягувати середину нитки і здійснювати очищаючі маніпуляції.
  3. За потреби намотайте краї нитки, які межують з серединою на вказівний або великий палець і проведіть ниткою між зубами.
  4. Проводьте ниткою над краями ясен таким чином, щоб нитка пішла під ясна, але не ковзала туди занадто різко, інакше можна пошкодити слизову.
  5. Натягуйте нитку між пальцями так, щоб для кожного зуба використовувалась нова ділянка нитки.

Для початківців існує зубна нитка зі спеціальною ручкою або тримачем, однак проконсультуйтеся зі своїм стоматологом, перш ніж вибирати самостійно даний продукт. Власникам брекетів також рекомендовано проконсультуватися з лікарем щодо покупки і використання зубної нитки.

 

Якщо Ви будете користуватися зубною ниткою щодня, особливо після їжі, то можна забути про карієс і зубний камінь на довгий час, але важливо, щоб Ви користувалися нею правильно.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 5 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги