Поява молочних зубів: як впоратися з цим?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
поява молочних зубів: як впоратися з цим
Зміст
 1. Поява молочних зубів: симптоми
 2. Як зменшити біль і допомогти зубам прорізатися?

Муки дитини при прорізуванні молочних зубів – це вкрай неприємний момент і кожна мати прагне полегшити цей процес. Оскільки дитина не може сказати, що конкретно болить, іноді батьки не відразу розуміють причину неспокою. Знання симптомів прорізування зубів допоможе швидше адаптуватися як батькам, так і дитині до нових змін.

Поява молочних зубів: симптоми

Іноді батьки плутають процес прорізування зубів з симптомами застуди, недосипання, розладами шлунково-кишкового тракту. Головне, стежити за тим, щоб виявлялися відразу кілька симптомів, особливо, якщо всі вони зосереджені в області ротової порожнини:

 • ясна дитини набряклі і іноді навіть просвічуються над майбутнім зубом;
 • може піднятися невелика температура;
 • дитина вередує, плаче, мало спить або часто прокидається;
 • пропадає інтерес до їжі на деякий час;
 • підвищується слиновиділення;
 • дитина гризе пальці або інші предмети, щоб полегшити біль.

Як зменшити біль і допомогти зубам прорізатися?

способы уменьшения боли про прорезывании молочных зубов

 1. Охолоджені предмети. Охолоджені кавові ложечки, заморожені фрукти або овочі відмінно знімають набряклість ясен і допомагають дитині відволіктися від болю. Кавовою ложечкою можна масажувати ясна, а розгризання замороженого банана або морквини допоможе безболісного прорізування зубів.
 2. “Сухий пайок”. Хлібні сухарі або палички також допоможуть відволіктися від болю і дадуть більше стимуляції ясен.
 3. Силіконові іграшки для зубів. Зазвичай такі іграшки є цілісними кільцями з силікону, які дуже важко розгризти, незважаючи на їх м’якість. Будьте уважними при виборі силіконових гризунков, тому що іноді кільце заповнюють рідиною, а це може принести шкоду здоров’ю дитини, якщо він проковтне його вміст. Шукайте кільця, повністю зроблені з силікону, цільне тіло.
 4. Анестезуючі гелі. До даного методу вдаються лише тоді, коли біль настільки сильна, що всі вищезгадані способи знеболювання безсилі. Важливим моментом у використанні гелю є те, що він розробляється на базі сильного анестетика і, до того ж, його потрібно наносити конкретно на область болю, а не на всю щелепу. Тривале використання такого гелю може викликати побічні ефекти, тому застосування даного засобу повинно бути рекомендовано лікарем в самому крайньому випадку.Буває, що прорізування молочних зубів не викликає всіх перерахованих симптомів і зуби з’являються один за іншим без довгих безсонних ночей і сліз. Дуже сподіваємося, що і Ваш малюк легко впорається з появою своїх перших зубів! Якщо виникають проблеми у дітей з зубками, потрібно звернутися в Skyclinic, а саме, до дитячого стоматолога, і Вам допоможуть.
Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги