Пломбування зубних каналів скловолокном

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
пломбування зубних каналів скловолокном
Зміст
  1. Переваги скловолоконних штифтів
  2. Як відбувається пломбування за допомогою скловолокна?

У терапевтичній стоматології при плануванні відновлення неживого зуба після лікування каналів і його сильному руйнуванні розглядаються наступні варіанти посилення його міцності: фіксація скловолоконного штифта, суцільнолитого металевого або безметалевих керамічних і цирконієвих штифтів. Всі ці види мають свої переваги і недоліки. Вибір пломбувального матеріалу залежить від обсягу руйнування зуба, його положення і способу відновлення зуба.

Переваги скловолоконних штифтів

Скловолоконні штифти часто рекомендуються терапевтами, оскільки мають ряд переваг. Вони зручні у встановленні і дозволяють відновити зуб в одне відвідування. Використовуються при сильному руйнуванні передніх зубів, коли необхідне армування зуба і встановлення об`ємної  фотополімерної реставрації. Однак, більша частина зуба повинна бути збереженою, інакше під надлишковим тиском коронки або пломби може статися тріщина і перелом кореня.

Як відбувається пломбування за допомогою скловолокна?

  • Вибір діаметра штифта. Спочатку необхідно підібрати відповідний розмір скловолокна під діаметр попередньо оброблених і запломбованих кореневих каналів зуба гутаперчею.
  • Перевірка сумісності діаметра. Скловолоконний штифт повинен проходити вільно, проте досить щільно.
  • Встеновлення штифта. Кореневий простір ретельно висушується. Потім скловолоконний штифт змочується стоматологічним цементом і фіксується в каналі до повного затвердіння.
  • Закриття кореневого простору. Наступним етапом є одномоментне встановлення фотополімерної реставрації в той же візит або зняття відбитків під коронку.

Однак лікарі SKYCLINIC рекомендують армування зуба за допомогою суцільнолитих металевих або безметалевих цирконієвих штифтів. В такому випадку неживий з видаленими нервами зуб має менші ризики перелому кореня і прослужить Вам довше.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги