Пломбування зубів легше, ніж грип!

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
пломбування зубів легше, ніж грип
Зміст
  1. Що таке кореневий канал і як проявляється його зараження?
  2. Як проходить лікування та пломбування каналів?

Нещодавно в Америці було проведено цікаве дослідження: що б вважали за краще пацієнти – грип або пломбування кореневого каналу? Практично 80% досліджуваних вважали за краще пломбування каналу. Насправді, стоматологи абсолютно підтримують такий вибір, хоч і багато інших пацієнти жахнулися б від однієї ідеї лікування кореневого каналу. Може просто тому, що вони не знають, як це відбувається?

Що таке кореневий канал і як проявляється його зараження?

Кореневої канал – це тонкий трубчастий простір в коренях зуба, що знаходиться в пульпі. У пульпі містяться нервові пучки і кровоносні судини, які підтримують життєздатність зубів. Лікуванням кореневих каналів займається ендодонтія (від слів «endo» – всередину і «dens» – зуб). Найпоширенішою причиною запалення кореневих каналів є інфікування внаслідок карієсу.

Канал, в якому почалося зараження, заявляє про себе гострими і інтенсивними больовими спазмами або відчуттям тиску і набряку. Особливо гостро відчуття проявляються при кусання, жуванні і вживанні гарячої або холодної їжі. Для пульпітів особливо характерна нічна довгограюча біль. Первинна біль буде тривати до тих пір, поки інфекція не торкнеться всіх нервових пучків і не зруйнує їх. Потім, на час, біль може піти, але це скоріше поганий знак – оскільки нерви вже мертві, інфекція опуститься нижче до кістки, а це спровокує періодонтит.

Як проходить лікування та пломбування каналів?

Як проходить лікування та пломбування каналів?

  1. Місце маніпуляції знеболюється місцевою анестезією або пацієнт вибирає медикаментозний сон, якщо лікування каналів викликає у нього занадто великий дискомфорт.
  2. Терапевт робить отвір в зубі, щоб дістатися до зараженої пульпи.
  3. Вся пульпа видаляється, а далі відбувається інструментальна та медикаментозна обробка кореневих каналів, коли стоматолог-терапевт використовує спеціальні мікроінструменти. В очищені канали вставляються ліки, якщо зараження викликало запалення. Якщо запалення немає, тоді канали пломбуються гутаперчею – це найсучасніший і найефективніший спосіб в ендодонтії на сьогоднішній день.
  4. Запломбовані канали накриваються ізолюючої прокладкою і зверху встановлюється фотополімерна пломба або коронка. У разі вибору коронки пацієнтові встановлюється тимчасова пломба або коронка.
  5. Крім відчуттів тиску під час очищення каналів пацієнт не відчуває нічого. Якщо порівнювати такі відчуття з грипом, то, звичайно ж, пломбування каналів – краще. А Ви як вважаєте?
Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги