Пломбування або протезування зубів при запаленні ясен

пломбування або протезування зубів при запаленні ясен
Зміст
  1. Як працювати з запаленими яснами під час пломбування або протезування?

Чи знали Ви, що схильність до карієсу або захворювань ясен істотно впливають на успіх пломбування задніх молярів? Справа в тому, що для якісного пломбування дуже важливо, щоб поверхня композиту залишалася сухою під час застигання та фіксації пломби або коронки. Запалені ясна ускладнюють цю процедуру.

Як працювати з запаленими яснами під час пломбування або протезування?

Ізоляція робочого поля. Якщо в місце дотику пломби або коронки з натуральним зубом потрапляє слина або кров, стоматологічний цемент або пломбувальний матеріал не приклеюються потрібним чином. Відповідно, пломба або коронка НЕ ​​прослужать так довго, як повинні, а ризик розвитку карієсу в місці зіткнення збільшиться в рази.

Щоб відокремити робоче поле від ясен, необхідно або мануально притримувати ватні валики, поки цемент твердне, або використовувати коффердам під час праці, що є більш гарантовано і якісно.

Лікування та знезараження ясен.Ясна, що сильно кровоточать, можуть серйозно перешкодити процесу пломбування або протезування зубів. Для цього необхідно обробити місце антибактеріальним розчином, а потім скористатися кровоспинним засобом, наприклад, Hemadent. Весь цей час необхідно використовувати слюновідсос, щоб забезпечити ідеальну сухість потрібної ділянки.

Деякі стоматологи використовують лазер, щоб припекти запалені ділянки ясен, але ця процедура повинна проводиться за кілька днів до початку пломбування.

Фіксація і осушення зазору. Як уже було згадано вище, успіх фіксації конструкції залежить від сухості і доступності робочого поля. Правильно розташований коффердам, робота слюновідсоса, гарне розташування УФ-лампи – це основні показники успіху для швидкого висихання цементу або пломбувального матеріалу. Значення мають і металеві матриці, що використовуються для поділу простору між зубами – їх неправильне положення може порізати або передавити ясна, а це означає, що навіть при використанні кровоспинних засобів ризик кровотечі матиме місце під час маніпуляцій.

Якщо Ви страждаєте від хронічних захворювань ясен, зверніться до пародонтолога для своєчасного лікування ясен. Щоб подальше лікування зубів або протезування проходило в сприятливих умовах і максимально якісно.

Супутні послуги