Перший візит до стоматолога

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
перший візит до стоматолога
Зміст
  1. Коли потрібно везти дитину до стоматолога?
  2. Як проходить перший візит в клініці?
  3. Навіщо стежити за зубами дитини з раннього дитинства?

А Ви знали, що тільки 2-є батьків з 10 постійно водять дитину до стоматолога або що тільки 11% батьків приводять дитину до стоматолога в шестимісячному віці, а не в 1-2 роки? Не будемо згадувати, який відсоток батьків звертається в стоматологічну клініку тільки в запущених випадках захворювань, неправильного прикусу або інших недуг.

Як не стати відсотком такої сумної статистики? Запобігти розвитку зубних захворювань у дитини з першого візиту до стоматолога.

Коли потрібно везти дитину до стоматолога?

  1. Як тільки Вашому чаду виповнилося шість місяців або після прорізування першого молочного зуба сміливо йдіть до стоматолога. Перше відвідування лікаря не стільки потрібно самій дитині, як його батькам – пояснити процес появи зубів, процедуру залицяння за ними, важливість багатого раціону і правила гігієни ротової порожнини.
  2. Однорічний вік. В даному віці фахівець зможе визначити наявність «пляшкового» карієсу. Батьки можуть допомогти лікарю швидше визначити проблему, якщо самі регулярно будуть оглядати зуби малюка.
  3. Період від 2 до 3 років. Крім візитів до стоматолога батьки можуть почати знайомство дитини з гігієністом – саме час доглядати за молочними зубами, що повністю прорізалися. В даний період стоматолог може помітити тенденції неправильного прикусу і якщо такі є, то призначить візит до ортодонта.

Як проходить перший візит в клініці?

Перший візит – це не обов’язково моментальний огляд ротової порожнини з рентгенами, дзеркалами і стоматологічним обладнанням; це перше знайомство з лікарем, знайомство з гігієною і своїм здоров’ям. Лікар може показати дитині картинки здорових зубів, познайомити дитину з іншими своїми маленькими пацієнтами, зіграти в гру, щоб заручитися підтримкою. Батьки також повинні показати дитині, що стоматолог – це не страшно, а корисно і весело.

Перший візит до стоматолога

Щоб підготувати дитину морально:

  • можна поцікавитися, чого саме він боїться на візитах. Не можна давати обіцянки типу «Нічого тобі не зроблять», «Це буде не боляче», оскільки дитина ще не може розрізнити біль від відчуття тиску на ясна, а гачкуваті інструменти і великі крісла від страшних знарядь для випробувань;
  • створіть комфорт на прийомі, взявши з собою улюблену іграшку, одяг, книжку дитини;
  • страшні слова, які він чує (карієс, дірка, кров, рентген) повинні бути піднесені як щось не страшне, але важливе для здоров’я;
  • розповідайте дитині тільки про позитивний досвід у стоматолога, навіть якщо це не так.

Навіщо стежити за зубами дитини з раннього дитинства?

Якщо Ви навчите дитину стежити за своїм здоров’ям і зробите цю практику приємною щоденною процедурою, Вам буде легше відстежити найменші ознаки захворювання і недуги. Сама дитина помітить зміни і повідомить Вам про це. Таким чином, вже будучи підлітком, він не буде мати проблем ні з яснами, ні з емаллю, ні з прикусом, ні з органами носоглотки, і навіть цілою щелепно-лицевою ділянкою, оскільки здоров’я зубів дотримувалося на високому рівні ще з самого початку. Профілактика – це найкраща умова здоровою і красивою посмішки з самого дитинства.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги