Переваги та недоліки пломбування амальгамою

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
переваги та недоліки пломбування амальгамою
Зміст
 1. З чого складається амальгама?
 2. Переваги амальгами:
 3. Недоліки амальгами:
 4. Інші види пломбування

Уявіть, що Вам знадобилося пломбування зуба. Що ви виберете: фотополімерное пломбування або амальгаму? На сьогоднішній день, фотополімерні матеріали витіснили амальгаму зі стоматологічного ринку, однак деякі пацієнти все ще цікавляться амальгамовими пломбами.

З чого складається амальгама?

Амальгама – це рідкий або твердий сплав ртуті з іншими металами або розчин деяких іонних з’єднань (наприклад, амонію). Деякі дослідження поставили під сумнів нешкідливість амальгами, як пломбувального матеріалу, оскільки були зафіксовані випадки інтоксикації організму.

Як відбувається така інтоксикація? Оскільки амальгама – це сплав ртуті, то шкідливі речовини виділяються під час тертя і жування. Далі ртуть легко проникає через слизову оболонку в кров, легені, внутрішні органи і клітини мозку.

Переваги амальгами:

 • Відсутність тертя та реакції на вологість (це – унікальна особливість амальгами як пломбувального матеріалу);
 • Ідеальна довговічність (якщо встановлена ​​згідно з протоколом, то є довговічніше всіх пломбувальних матеріалів інших видів).

Недоліки амальгами:

 • Помітний неестетичний вигляд пломби;
 • Повільне розширення матеріалу, який може привести до тріщини зубної стінки;
 • Велика тривалість затвердіння (2-3 години);
 • Необхідність додаткового візиту для полірування свіжовстановленої пломби;
 • Низька щільність виробу;
 • Занадто густа консистенція матеріалу, через що складно надати зубу анатомічну форму.

Інші види пломбування

Тепер стає очевидним, чому більшість стоматологічних клінік вважають за краще використовувати в роботі фотополімери – вони природні, нешкідливі, пластичні, швидкі в установці. Якщо виникли проблеми з пломбою, наприклад, знос, тріщини, відколи, карієс, то помітити і замінити таку пломбу не складає труднощів, причому робиться все це за один прийом.

Також непоганим варіантом реставрації зубів, схожим візуально на фотополімер, є вкладки керамічні та цирконієві. Добре встановлена ​​вкладка виглядає так природно, що стає важко відрізнити справжній зуб від його штучної частини. До того ж, такі вкладки міцніші, ніж фотополімерна пломба.

Проходьте профілактичні огляди кожні півроку, щоб вчасно виявити порушення крайового прилягання в Ваших пломбах і не соромтеся розпитувати свого стоматолога про всі використовувані їм способи реставрації зубів.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги