Патологічне стирання зубів: як виникає і як лікується

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
патологічне стирання зубів: як виникає і як лікується
Зміст
 1. Що викликає патологічне стирання?
 2. Як вирішується проблема підвищеного стирання зубів?

Стираемость зубів – це патологічна проблема. Візуально вона не сильно помітна, але з часом наслідки стають не тільки помітними, а й відчутними.

Що викликає патологічне стирання?

 • бруксизм;
 • постійна напруга жувальних м’язів;
 • недостатність емалі та дентину зубів;
 • перевантаження окремих груп зубів внаслідок часткової адентії.

В процесі стирання емалі та дентину зуб візуально стає коротшим. Разом з опущеними прикусу з’являються зморшки, складки в області підборіддя і навіть зміщення куточків рота.

Якщо патологічне стирання не помічається відразу, то серйозні наслідки можна побачити вже коли зменшується пульпова камера і і звужуються кореневі канали зуба, тому важливо зберегти зуби, поки вони ще живі і здорові.

Як вирішується проблема підвищеного стирання зубів?

 1. Комплексна діагностика:
  – проводиться комп’ютерна томографія і гнатологічна діагностика;
  – проводиться зняття відбитків і виготовлення воскових моделей майбутніх зубів;
  – нові моделі проходять ретельну перевірку висоти прикусу пацієнта і, якщо вони підходять пацієнтові за всіма параметрами, відправляються в лабораторію для виготовлення цирконієвих накладок.
 2. Установка накладок і коронок. Цирконієві накладки і вкладки встановлюються на зуби. Таким чином залишки зубної тканини не руйнуються і зуби залишаються живими. Також в практиці відновлення зубного ряду внаслідок стертості використовуються коронки, але даний вид корекції вимагає більшого обточування зуба в протезуванні.

Якщо Ви помітили наявність вищезазначених ознак або те, що Ваші зуби стали “коротшими”, зверніться до стоматолога. Цілком можливо, що Ви застигли першу стадію стирання, коли зуби, прикус і естетичний вигляд ще можна врятувати без особливих маніпуляцій.

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 7 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарі закриті.

Супутні послуги