Пародонтоз та пародонтит: як зазвичай пацієнти приймають таку новину?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
пародонтоз та пародонтит: як зазвичай пацієнти приймають таку новину
Зміст
  1. Етап №1. Шок
  2. Етап №2. Заперечення
  3. Етап №3. Злість
  4. Етап № 4. Торгівля
  5. Етап №5. Байдужість
  6. Етап №6. Ухвалення і дія
  7. Етап №7. Одужання і бажання піклуватися про себе

Як часто Ви використовуєте зубну нитку? Дуже часте питання для пацієнтів. Чому його задають постійно, навіть якщо зуби – чисті і здорові? Тому що використання зубної нитки прямо пов’язане зі здоров’ям ясен і багато захворювань ясен приходять до пацієнтів несподівано.

Стоматологів діагноз пародонтоз або пародонтит зовсім не дивує і вони навіть склали 7 стадій прийняття пацієнтом такого діагнозу.

Етап №1. Шок

«Як це: у мене пародонтоз?»

Спершу задумайтеся: наскільки добре Ви ставитеся до індивідуальної гігієни рота і як часто проходите профілактичні огляди? Все-таки важко повірити в такий діагноз, коли ясна виглядають здоровими, рожевими і не кровоточать. Причому, захворювання може поширитися тільки на одну область, а може і на все ясна.

Етап №2. Заперечення

«Ні, цього не може бути. Ви впевнені? Можете поглянути ще раз? »

Це цілком нормальна людська реакція на щось, від чого нам потрібно захиститися. Однак, професійному пародонтологу не вигідно «придумувати» Вам захворювання, за які пізніше він понесе відповідальність.

Пародонтит/пародонтоз визначаються за допомогою рентгена і діагностики (візуальний огляд пародонтальної кишені). Гінгівіт, який може бути першою стадією пародонтиту ще може вилікувати шляхом поліпшення індивідуальної гігієни. Пародонтит або пародонтоз вимагає активного лікування, інакше це призведе до втрати зубів.

Етап №3. Злість

«Чому Ви раніше мені про це не сказали? Як це Ви не бачили це раніше? »

Злість – це досить поширена реакція пацієнта на будь-який діагноз. Особливо, якщо він дійсно дотримується хорошої індивідуальної гігієни, а захворювання ясен розвинулось в результаті гормонального збою, прийому медичних препаратів, як наслідок іншого захворювання або просто через генетику.

У пориві злості пацієнт також може запросити думки іншого фахівця.

Етап № 4. Торгівля

«А що, професійна чистка не спрацює? Може Ви просто намагаєтеся на мені заробити? »

Справа в тому, що якщо пацієнту призначено діагноз «пародонтит/пародонтоз», то професійного чищення зубів буде недостатньо, адже пародонтит – це запальний процес. Кюретаж пародонтальних кишень проводиться тільки при постановці точного діагнозу.

Етап №5. Байдужість

“Я зрозумів, що нічого змінити не можна. Напевно, це вік. Доведеться змиритися…”

На щастя, миритися з цією ситуацією потрібно лише за умови якісного лікування. Так, установку імплантатів або відбілювання зубів доведеться буде відкласти на деякий час, але захворювання ясен, однозначно, має стати Вашим пріоритетом, інакше ніяка інша процедура не гарантує успішного результату.

Етап №6. Ухвалення і дія

“Добре я зрозумів. Що потрібно зробити, як ми вирішимо цю проблему? »

Першим етапом прийняття діагнозу є бажання пацієнта розібратися з проблемою і взяти на себе відповідальність за результати лікування. Що стосується дій в стоматологічній клініці, то ефективним способом лікування є скейлінг і вектор-терапія. Після очищення заражених тканин пацієнт повинен звернутися до лікаря через тиждень, щоб той переконався, що інфекція не поширюється. Після повного очищення ситуація буде контролюватися кожні 3-4 місяці.

Етап №7. Одужання і бажання піклуватися про себе

Зазвичай на цьому етапі кількість окличних фраз дуже об’ємна. Однозначно, пройшовши повний шлях лікування ясен пацієнти змінюють своє ставлення до рутинного чищення ниткою і стають більш уважними до свого здоров’я.

Будьте уважні до здоров’я і Ви. Стежте за будь-якими змінами в ротовій порожнині і, якщо бачите щось недобре, зверніться до свого стоматолога.
В пародонтології піддається лікуванню практично все, що було виявлено на початкових стадіях!

Коментарі закриті.

Супутні послуги