Пародонтопатогенні бактерії: виявлення та лікування

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
пародонтопатогенні бактерії: виявлення та лікування
Зміст
  1. Як розвивається патогенна мікрофлора в ясенних кишенях?
  2. Залежно від результатів аналізу лікар може запропонувати наступне лікування:

Як виникає пародонтит? Внаслідок руйнування ясенного покриву під впливом патогенної мікрофлори.

Як розвивається патогенна мікрофлора в ясенних кишенях?

Генералізований пародонтит виникає внаслідок життєдіяльності субгінгівальної мікрофлори. Основою даної мікрофлори є бактерії, які не потребують для свого розмноження кисню. Саме їх продукти життєдіяльності руйнують тканини ясен і структуру альвеолярного відростка. Відповідно, ясна відстають від зубної тканини і зуб стає рухомим. Запалення такого виду категорично протипоказано при установці імплантатів, тому перед тим, як проводити операцію, стоматолог призначає повноцінне лікування зубів і ясен.

процесс забора бактерий для пародонтологического анализа

Виявити таку мікрофлору можна за допомогою бактеріологічного аналізу – забору мікрофлори з субгінгівальной зони (пародонтальної кишені в разі більш активного запалення) на виявлення пародонтопатогенних бактерій.

Залежно від результатів аналізу лікар може запропонувати наступне лікування:

  1. Місцеве. Засноване на застосуванні препаратів ззовні, таких як засоби для полоскання, антисептичні плівки з антибіотиком, гелі.
  2. Системне. Засноване на застосуванні препаратів орально.
  3. Змішане. Засноване на міксі локального і системного типу лікування для досягнення максимально швидкого і надійного ефекту лікування.

Однак найбільш ефективним методом лікування пародонтиту є закритий чи відкритий кюретаж, вектор-терапія, плазмоліфтинг і регулярне проведення професійної гігієни порожнини рота.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги