Пародонтальне зондування на варті здоров’я ясен

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
пародонтальне зондування на варті здоров’я ясен
Зміст
  1. Що таке пародонтальне зондування?
  2. Чим небезпечні глибокі пародонтальні кишені?
  3. Значення пародонтального зондування для профілактики захворювань ясен

Пародонтальне зондування – це найпопулярніший і важливий метод діагностики в кабінеті у пародонтолога, без якого не обходиться жоден прийом у даного фахівця.

Що таке пародонтальне зондування?

Пародонтальне зондування – це процес оцінки глибини ясенних кишень за 5-ти бальною шкалою. На кожен зуб доводиться свої 5 балів, тобто, якщо у пацієнта 28 зубів, сума його показників складе 140. Для вимірювання цих показників, а саме глибини ясеневих борозенок, і проводиться пародонтальне зондування.

Якщо у пацієнта було діагностовано пародонтит, йому необхідно буде проходити пародонтальне зондування 1 раз в 4-6 місяців, в залежності від клінічної ситуації і стану ясен. Зондування проводиться інструментом з дуже тонким довгим наконечником, схожим на зонд.

Чим небезпечні глибокі пародонтальні кишені?

У бактерій більш легкий доступ до кореня зуба і внутрішніх ясенних тканин. Крім того, продукти розпаду, що виділяються під час запалення ясен проникають в кровотік набагато легше і швидше, що прямо пропорційно впливає на наслідки і перебіг таких хвороб як інсульт, ішемія і діабет.

Іншим свідченням того, що ясна знаходиться на першій стадії запалення (крім її збільшеного обсягу), є кровотеча при контакті з зондом. Цей момент є найбільш передбачуваною ознакою запалення слизової оболонки ясен.

Значення пародонтального зондування для профілактики захворювань ясен

Якщо у пацієнта намічається схильність до захворювань ясен, зондування є ідеальним способом діагностики, оскільки воно допомагає діагностувати перші прояви захворювання.

На даному етапі пацієнти можуть отримати інструкції про правильну індивідуальну гігієну, змінити раціон, поміняти спосіб життя. Звичайно ж, найбільше значення надаватиметься зміни гігієни і сюди входить не тільки зміна щітки і зубної пасти, але і використання спеціальних ополіскувачів, іригаторів та професійна чистка зубів. У деяких випадках може бути рекомендована вектор-терапія.

Крім ефективного домашнього догляду, пацієнтам з ризиком запалення ясен потрібно відвідувати свого стоматолога частіше, ніж раз на півроку. Під час оглядів показники зондування будуть оновлюватися.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги