Основні вимоги до якісної імплантації зубів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
основні вимоги до якісної імплантації зубів
Зміст
  1. Товщина слизової тканини ясен
  2. Товщина щелепної кістки

Імплантати високо цінуються як стоматологами, так і пацієнтами за їх універсальність і довговічність. Щоб домогтися необхідного естетичного ефекту і функціональності, пацієнти проходять ретельну діагностику і іноді їм змушені відмовити в імплантації. Справа в тому, що такі фізіологічні дані, як товщина слизової тканини ясен і щелепної кістки мають вирішальне значення в якісному процесі імплантації.

Товщина слизової тканини ясен

Товщина тканини ясен – це генетична особливість. Певний відсоток товщини визначають такі моменти як стан організму, спосіб пережовування, правильне чищення зубів. Товщина ясна також може впливати на естетичний вигляд імплантату – тонкі тканини зазвичай прозоріші, через що металевий стрижень імплантату стає помітним. Таким тканинам необхідно приділяти більше часу при діагностиці та встановлення імплантату. Більш товсті тканини, навпаки, більш еластичні і краще зростаються. З ними також легше працювати під час пластичних і пародонтологічних операцій.

Іноді при імплантації важлива не тільки товщина ясен, але також форма та висота ясенних сосочків – від їх стану залежить естетичний вигляд коронки або протеза на імплантатах. При деяких захворюваннях ясен або з часом ясенний сосочок може опуститися і відкрити металевий штифт імплантату. Повернути сосочок в колишню позицію можна буде тільки за допомогою пластики.

Товщина щелепної кістки

Установка імплантату, навіть самого крихітного, вимагає певного обсягу кісткової тканини, щоб добре закріпитися і витримувати жувальне навантаження протягом багатьох років.

Атрофія кісткової тканини – це процес розсмоктування зубної кістки. Зазвичай це відбувається внаслідок видалення зубів або з віком. Тому, якщо пацієнту видаляють один або кілька зубів, стоматолог цікавиться про плани на майбутнє протезування. Рекомендується провести імплантацію в найближчі півроку після видалення зуба для запобігання атрофії кісткової тканини. Якщо рівень втрати кісткової маси досить високий і кісткова пластика не зможе відновити необхідний обсяг, пацієнту пропонуються інші види корекції посмішки – наприклад, знімні протези.

Крім цих двох основних передумов для імплантації є ще й інші протипоказання, наприклад, повільне згортання крові і цукровий діабет, захворювання серцево-судинної і ендокринної систем в стадії загострення, деякі психічні захворювання. Тому перед початком імплантації завжди проводиться повна діагностика, щоб зважити всі ризики і труднощі процесу для конкретного пацієнта.

Особа Нестор Богданович
Особа Нестор Богданович

Лікар – стоматолог-хірург, імплантолог. За більш ніж 4 роки безперервної практики в імплантації вдячні пацієнти глибоко поважають свого лікаря.
Нестор Богданович регулярно відвідує профільні конгреси і вносить все нові та нові методики в свою повсякденну практику, що дозволяє йому досягати прекрасних клінічних результатів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги