Новинки в індивідуальній гігієні: полоскання рота кокосовим маслом

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
новинки в індивідуальній гігієні: полоскання рота кокосовим маслом
Зміст
  1. Ефект масла на здоров'я зубів
  2. Як розпізнати справжнє кокосове масло?
  3. Переваги кокосового масла
  4. Як використовувати кокосове масло для полоскання рота?

Чи чули Ви про тенденції очищення ротової порожнини маслом? Зараз це стало мейнстрімом в Інтернеті і багато стоматологів не можуть дати однозначної відповіді своїм пацієнтам щодо користі такого методу.

Ефект масла на здоров’я зубів

Концепція очищення маслом існувала ще 1000 років тому, проте, вона не використовувалася для лікування і профілактики захворювань ротової порожнини. Кому-небудь спало на думку використовувати кокосове масло, як спосіб полоскання рота (мабуть, тому, що за смаком воно найприємніше) і, схоже, такі ефекти як відбілювання зубів, свіжий подих і детоксикація запалених ділянок рота таки мали місце. І такі ефекти були по черзі підтверджені і іншими видами олій (авокадо, жожоба, мигдаль і т.д.). Варто згадати, що всі масла, використовувані для полоскання повинні бути оліями холодного віджиму.

Як розпізнати справжнє кокосове масло?

Масло кокоса – це натуральний рослинний продукт, без додавання парабенів і консервантів. Оригінальне кокосове масло дуже густе і його потрібно буквально виколупувати з банки. Його запах також практично не відчувається, на відміну від популярних косметологічних продуктів.

Будьте обережними і завжди читайте етикетку масла – оскільки масло є ТОП-му продажів, воно не завжди 100% натуральне і в нього додають різні підсилювачі смаку, кольору і консистенції без їх зазначення в списку інгредієнтів.

Переваги кокосового масла

У косметології кокосове масло вже довело свої переваги – це природний зволожуючий засіб для тіла і хороший кондиціонер для волосся. Щодо стоматології воно розглядається як:

  • антибактеріальний засіб;
  • зволожуючий засіб проти сухості в роті;
  • натуральний, заспокійливий засіб при запаленнях і опіках слизових рота.

Як використовувати кокосове масло для полоскання рота?

Зазвичай полоскання рота таким маслом добре робити протягом 20-ти хвилин. Насправді, це не так легко полоскати рот протягом 20-ти хвилин, тому це завдання стає під силу тільки тим пацієнтам, хто відповідально ставиться до звичайної гігієни (чистка зубів двічі на день + зубна нитка + полоскання).

Важливе зауваження: полоскання кокосовим маслом не повинно замінити чистку ниткою або щіткою! Це просто одне «екстра» до Вашої гігієни, яке доповнює її, але не замінює.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги