Неправильний прикус – причина порушення постави?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
неправильний прикус – причина порушення постави
Зміст
  1. Який взаємозв'язок між поставою і зубами?
  2. Ортопед, ортодонт і остеопат - співпраця для кращого результату

Так вже створено людське тіло, що при появі асиметрії починаються зміни в цілому організмі і насамперед це позначається на м’язовій і кістковій системах. Саме тому для лікування, профілактики і планування ретенційного періоду асиметричних проявів ортодонт і остеопат працюють разом.

Який взаємозв’язок між поставою і зубами?

Будь-які викривлення хребта позначаються на положенні щелеп і формують прикус ще в ранньому та підлітковому віці. Коли Ви помічаєте, що у дитини змінюється прикус, зверніть увагу на хребет – чи не викривлений він або знаходиться в штучному, напруженому стані? Існує доведений взаємозв’язок між патологіями прикусу і проблемами з поставою, тому лікування повинно проводитися в двох напрямках.

Розглянемо основні типи постави:

  1. Нормальна. При нормальній поставі в вертикальному, стоячому положенні голова знаходиться над центральною точкою таза, а ключично-плечовий пояс на тому ж рівні, що і таз. Людина не докладає багато зусиль для підтримки себе в такій формі.
  2. Передня. Ключично-плечовий пояс висунутий вперед (грудний пояс явно випирає вперед), м’язи живота можуть бути постійно розслаблені або атрофовані, стегновий пояс йде назад. Нижня щелепа в такому положенні виходить вперед. Тіло докладає зусилля при русі.
  3. Задня. Ключично-плечовий пояс опущений, грудний пояс западає всередину, шийний відділ опущений вниз. Видніється невеличка сгорбленность. Спостерігається важкий крок.

Ортопед, ортодонт і остеопат – співпраця для кращого результату

Співпраця декількох фахівців часто потрібна при таких складних операціях, як імплантація зубів, протезування зубів, кісткова пластика та ін.

  • Наприклад, в імплантації завжди є ризик відторгнення імплантатів, тому остеопат шляхом проведення спеціальних маніпуляцій здатен поліпшити кровообіг в місці майбутньої операції.
  • При видаленні зубів жувальне навантаження на щелепу перерозподіляється і часто не на користь пацієнта, тобто зміщення навантажувальних центрів тягне за собою навантаження на скронево-нижньощелепний суглоб, що може привести до головного болю і його подальшої дисфункції. Робота остеопата тут полягає в поверненні балансу тканин і органів, і регуляції прикусу, необхідного для протезування.
  • При передньому типі постави змінюється положення вилиць і форми обличчя. Як результат, можливе надмірне стирання зубів і зміна прикусу. Навіть після виправлення прикусу брекетами або іншими конструкціями, прикус може повернутися в попереднє положення через положення хребта.
  • Напруженість м’язів щелепно-лицьового відділу може потягнути за собою бруксизм і перш, ніж призначати систему вправ і нічні капи, остеопат може вирішити проблему напруженості спеціальним масажем.
  • Видалення зубів, наприклад, молярів, тягне за собою зсув центру верхньої щелепи, провокуючи додаткову напругу на шийний відділ і хребет. В такому випадку, виходить лікування навпаки – не від остеопата до ортодонта, а від ортодонта до остеопата.

Пам’ятайте, що досвідчений ортодонт стоматологічної клініки обов’язково запропонує додаткову консультацію та огляд у ортопеда або остеопата. Це кращий спосіб зрозуміти проблему і призначити правильне та ефективне лікування.

Бишук Богдан Михайлович
Бишук Богдан Михайлович

Медичний директор SKYCLINIC. Спеціаліст з медичного менеджменту. Практикуючий лікар-стоматолог, ортодонт з 17-ти річним стажем. Веде консультативний прийом пацієнтів з клінічними ситуаціями високого ступеня складності. Регулярний учасник профільних форумів і конгресів. В практиці робить основний акцент на комплексний підхід у вирішенні складних клінічних ситуацій і турботу про пацієнта, що гарантує отримання ідеального результату. Богдан Михайлович є ментором для Команди SKYCLINIC. Під його керівництвом проходила своє становлення ортодонт Анна Сергіївна.

Коментарі закриті.

Супутні послуги