Не всі кореневі канали потрібно лікувати!

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
не всі кореневі канали потрібно лікувати
Зміст
  1. Коли лікування кореневих каналів не є можливим?
  2. Тріщини і переломи зубного кореня
  3. Запущені зуби
  4. Зубощелепні деформації
  5. Зуби мудрості
  6. Остання стадія пародонтиту
  7. Ортодонтичні показання

Живі нерви в зубах – це стійкість до ураження карієсом, наявність здорового білого відтінку емалі, підтримка рівня ясен і щелепної кістки. Лікування кореневих каналів при запаленні нерва або періодонта (тканин, що оточують зуб) є пріоритетним для збереження зуба в зубному ряду. Однак, є ситуації, коли порятунок кореневих каналів не є можливим і першочерговим.

Коли лікування кореневих каналів не є можливим?

Тріщини і переломи зубного кореня

При тріщинах, переломах кореня, а також його руйнуванні відновлення зуба просто не має сенсу, оскільки його відновлення неможливе.

Запущені зуби

Сюди відносяться запущений періодонтит, утворення великих щелепних кіст, гнійні запалення. Також видалятиметься зуб у випадках одонтогенного остеомієліту, коли він є першопричиною кісткового запалення.

Зубощелепні деформації

При тривалій відсутності деяких зубів виникають серйозні зубощелепні деформації, які заважають подальшому протезуванню. В такому випадку приймається рішення про видалення зубів, які змінили своє положення в зубному ряду.

Зуби мудрості

Згідно з сучасними рекомендаціями, зуби мудрості підлягають видаленню, оскільки сприяють розвитку неправильного прикусу, пародонтальних кишень, ураженню сусідніх зубів.

Остання стадія пародонтиту

При важкій формі пародонтиту зуби фіксуються в яснах лише на 1/3 довжини і менше. При сильній рухливості зубів, вони підлягають видаленню.

Ортодонтичні показання

У виняткових випадках при сильному дефіциті місця для вирівнювання зубів рекомендується видалення окремих премолярів.

Рішення про видалення зуба в СКАЙКЛІНІК приймається виключно спільно з пацієнтом. Враховуються показаня, ситуація в порожнині рота і індивідуально складений план лікування.

Гриценко Лінда Ігорівна
Гриценко Лінда Ігорівна

Лікар – стоматолог-терапевт, ортодонт. Ось вже понад 4-х років Лінда Ігорівна справляється з найскладнішими клінічними ситуаціями при лікуванні карієсу та його ускладнень. Також успішно веде ортодонтичний прийом. Займається вирівнюванням зубів як у дорослих, так і виправленням прикусу у дітей.

Коментарі закриті.

Супутні послуги