Не увесь карієс потрібно лікувати

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
не увесь карієс потрібно лікувати
Зміст
  1. Чи може карієс зупинитися?
  2. Як зрозуміти, що карієс більше не прогресує?
  3. Діагностика і думки інших стоматологів

Каріозні порожнини – це місця каріозного ураження емалі та дентину, які з часом поширюються по всьому зубу. Зазвичай такі порожнини підлягають очищенню та пломбування, однак, стоматологи відзначають, що не всі каріозні порожнини потрібно пломбувати.

Чи може карієс зупинитися?

Чи знали Ви про це? Каріозні ураження чітко видно за допомогою рентгенограми або детектора карієсу. Зазвичай вони розташовуються на поверхні емалі і в її наступному шарі – дентині. Колір карієсу варіюється від яскраво-білого до темно-коричневого. Але не кожен вид карієсу необхідно препарувати і пломбувати. На початковому етапі розвитку карієсу ефективно використовуються неінвазивні методи лікування: фторування і ремінералізація. Таким чином, можна призупинити розвиток карієсу на стадії плями.

Як зрозуміти, що карієс більше не прогресує?

Наявність темно-коричневого кольору карієсу говорить про те, що розпад досяг певного рівня. На даному рівні він може продовжити поширюватися, а може призупинитися. Такий поворот залежить від властивостей натурального зуба, від загального стану здоров’я пацієнта, від якісної індивідуальної гігієни. Однак в таких випадках все одно рекомендовано очищення каріозної порожнини з подальшим пломбуванням.

Діагностика і думки інших стоматологів

На якісне збереження тканин натуральних зубів також впливає діагностика і рішення інших стоматологів. Якщо Ви змінюєте стоматолога, то зазвичай новий фахівець цікавиться про те, яке лікування Ви проходили і чи є в наявності рентгенівські знімки зубів, на яких були проведені втручання.

Сучасне цифрове обладнання дозволяє збільшувати знімки з рентгена, надані в форматі JPEG. Стоматологи також повинні розрізняти каріозні ураження на міні-знімках рентгенограми. Далі працюють практичні і візуальні навички фахівця: наприклад, попередній лікар міг розкрити зуб після діагностування мінімального ураження емалі в той час, як інший порадив би спостерігати за ділянкою, поки вона не проявить агресивного розповсюдження.
Це важлива деталь, яка може зберегти цілісність зуба на кілька років, адже ураження, проникаючі в верхній шар емалі, повинні пройти в наступний шар і тільки потім – в дентин. Це пояснюється тим, що бактерії не можуть поширитись на мінералізовану емаль і їм потрібно більше часу і зусиль, щоб дістатися до м’якого дентину.

Запитайте свого стоматолога, як він ставиться до початкового карієсу – воліє чистити найменші каріозні поразки або чекати, поки карієс почне рости? Тим не менш, зубна емаль – це невідновлювальний, природний і живий матеріал, що бореться з бактеріями. Можливо, варто дати їй шанс на боротьбу і втрутитися тоді, коли їй це дійсно потрібно?

Коментарі закриті.

Супутні послуги