Наскільки Ви близькі до карієсу? Задайте собі ці 5 питань

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
наскільки ви близькі до карієсу? задайте собі ці 5 питань
Зміст
  1. «Чи чищу я зуби щодня двічі на день?»
  2. «Чи користуюсь я зубною ниткою?»
  3. «Чи користуюсь я фторвмісними пастами?»
  4. «Чи роблю я перекус між основними прийомами їжі?»
  5. «Чи регулярно я відвідую свого стоматолога?»

Карієс вважається одним з найбільш поширених захворювань в стоматологічній практиці. За даними досліджень кожна 5-а дитина до 5-ти років має каріозне ураження зубів, а пацієнти після 60-ти на 40% швидше втрачають зуби через запущений карієс. Як можна запобігти каріозному ураженню і знизити ризики інших захворювань?

Ось 5 основних питань, відповіді на які допоможуть Вам визначити, наскільки Ви близькі до карієсу.

«Чи чищу я зуби щодня двічі на день?»

Це – базова потреба для здоров’я зубів. Якщо Ви цього не робите, бактерії, що знаходяться в зубному нальоті на поверхні зубів і слизових, продовжують розмножуватися. Систематична чистка зубів видаляє наліт, що накопичився за день і ніч. До речі, чистка зубів після сну не менш важлива, ніж вечірня чистка, оскільки вночі слина виробляється в меншій мірі і наліт виробляється більш активно і не очищається за допомогою слини. Також регулярне чищення допомагає регулювати рівень кислотності в роті.

«Чи користуюсь я зубною ниткою?»

Чистка зубною ниткою дуже важлива для видалення тих частинок їжі, які не вдалося вичистити щіткою, а також нальоту з контактних поверхонь зубів. При щоденному чищенні зубною ниткою хоча б один раз в день ризик зараження карієсом падає в 2-3 рази.

Багато пацієнтів скаржаться, що у них не виходить чистити зуби ниткою – нитка рветься, вони ріжуть ясна або не дістають до деяких зубів. Вся справа в техніці чистки- попросіть свого стоматолога показати Вам, як чистити зуби ниткою і спробуйте пару раз зробити це в його присутності.

«Чи користуюсь я фторвмісними пастами?»

Фторид – це природний мінерал, який зміцнює зубну емаль і робить її більш стійкою до запалення і руйнування. Фторування зубів, використанні фторвмісних зубних паст, ополіскувачі з фтором – всі ці засоби призначає стоматолог. Важливо знати, що прийом фтору повинен бути дозованим – постійна чистка фторвмісними пастами може принести більше шкоди, ніж користі, тому зазвичай стоматолог комбінує різні пасти для індивідуальної гігієни.

«Чи роблю я перекус між основними прийомами їжі?»

Після будь-якого прийому їжі в роті утворюється слина з підвищеним вмістом кислоти. Приблизно через півгодини-годину ця кислота нейтралізується. Якщо постійно перекушувати, не чекаючи цього відрізку часу, то регуляція кислотності зійде нанівець. Спробуйте обмежити перекуси тимчасовими рамками, наприклад, перекушуйте тільки через 1,5-2 години після основної їжі. Також стежте за вживанням кислих напоїв, тому що вони підвищують рівень кислотності.

«Чи регулярно я відвідую свого стоматолога?»

На жаль, старанно вичищаючи зуби ниткою і зубною щіткою, ми не забезпечуємо себе 100%-им захистом від карієсу, тому що наліт спускається в ясна або твердне в важкодоступних проміжках між зубами, формуючи зубний камінь. Професійне чищення зубів два рази в рік видаляє такий зубний наліт і камінь. Якщо робити чистку раз на рік і нехтувати основними вимогами по догляду, то зубний камінь може викликати не тільки карієс, а й запалення ясен.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги