Молочні vs постійні зуби: терміни прорізування і їх зміни

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
молочні vs постійні зуби: терміни прорізування і їх зміни
Зміст
 1. Терміни прорізування молочних зубів
 2. Зміна молочних зубів на постійні
 3. Цікаві факти про молочні зубах

Кожні батьки морально і фізично готуються до процесу появи молочних зубів у своєї дитини. Перш, ніж цей період почнеться, напевно буде корисно дізнатися більше про терміни їх прорізування.

Терміни прорізування молочних зубів

 1. Перший зубик (центральний різець) прорізується вже у віці 6 місяців.
 2. Прорізуються верхні зуби, за ними – бічні різці.
 3. Прорізуються перші молочні жувальні зуби (моляри).
 4. Прорізуються ікла.
 5. Прорізуються другі молочні жувальні зуби (моляри).

Весь період прорізування становить до 3-х років, тобто у більшості дітей вже у віці 2,5 років є повний молочний зубний ряд.

В процесі прорізування щелепи ростуть в довжину і ширину, особливо активно ця фаза проходить під час прорізування першого моляра, що в подальшому визначає форму прикусу. Розвиток щелеп триває аж до фази прорізування 3-го моляра.

Коли всі зуби прорізалися, починається активний вплив на щелепи і емаль. Зміна раціону і активна жувальна діяльність провокують стирання емалі, в результаті чого з’являються міжзубні проміжки. Ближче до 4-річного віку щелепи розширюються, утворюючи між молочними зубами більше простору, щоб в майбутньому на місці молочних з’явилося досить місця для постійних зубів.

Дуже важливо в «молочний» період стежити за гігієною рота, прикусом, положенням під час сну, тим, що дитина гризе і на яку сторону, тому що правильне формування постійних зубів можливо лише за умови правильного формування та прорізування молочних зубів. Наприклад, якщо в даний період другі моляри зруйнуються або випадуть, не дочекавшись моменту природного випадіння, то сусідній жувальний зуб посунеться на його місце, і, скоріше за все, і ікла з премолярами опиняться поза зубної дуги. Те ж стосується і всіх нижніх зубів в період прорізування, тому що вони прорізуються швидше верхніх.

Зміна молочних зубів на постійні

фазы смены молочных на постоянные зубы

 1. Прорізується перший моляр за зубними рядами (5-6 років).
 2. Прорізуються різці (по центру і з боків).
 3. Прорізуються премоляри і ікла (9-12 років).
 4. Прорізуються другі моляри (постійні жувальні зуби).

Цікаві факти про молочні зубах

У дівчаток повний «молочний» ряд формується швидше, ніж у хлопчиків.
Зуби прорізуються парами: на кожну щелепу по одному зліва і справа.
Молочні зуби більш мініатюрні, ніж постійні і більш білосніжні.

Як уже згадувалося, зазвичай 3-х річна дитина вже може похвалитися повним «молочним» ротом, хоча трапляється, що молочні зуби у інших дітей прорізуються набагато швидше цього віку. У будь-якому випадку не потрібно міряти дитину нормами і тільки коли бачите, що процес приносить Вам і дитині незручність і занепокоєння, звертайтеся до дитячого стоматолога у стоматологію на нивках.

Коментарі закриті.

Супутні послуги