Мені боляче кусати на одну сторону. Тріщина зуба?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
мені боляче кусати на одну сторону. тріщина зуба
Зміст
  1. Що допомагає визначити причину болю?
  2. Як візуально розпізнати тріщину в зубі?
  3. Як розпізнає тріщину стоматолог?
  4. Як запобігти тріщині зуба при пломбуванні та протезуванні?

Страждаєте від незрозумілих хворобливих відчуттів в якомусь із зубів? Це може означати, що у зуба з’явилася тріщина. Ви можете допомогти своєму стоматологу, якщо розповісте, де конкретно помітили такі відчуття.

Що допомагає визначити причину болю?

Якщо у Вас немає можливості потрапити до стоматолога в день появи відчуттів, задайте собі ці пару запитань:

  • Звідки йде біль?
  • Яка вона (гостра, тупа, пульсуюча)?
  • Після яких маніпуляцій чи внаслідок чого вона з’являється?
  • Чи є підвищена чутливість до холодного, гарячого, солодкого?
  • Чи боляче при жуванні, кусання, русі щелепами?
  • Ясна набряклі  і чутливі?

Важливі не тільки відповіді «так» і точні відповіді на ці питання, а й відповіді «ні» – це може звузити пошук проблеми, адже, крім тріщин дивні больові відчуття можуть бути і при карієсі, і при запаленні ясен.

Як візуально розпізнати тріщину в зубі?

Деякі тріщини помітні, якщо Ви бачите біло-сіру лінію на своїй емалі. Інші тріщини можуть бути приховані під пломбою або коронкою.

Варто брати до уваги і вид тріщини: горизонтальна обмежує нормальну функціональність верхньої частини зуба і може бути вирішена якісним пломбуванням або протезуванням, в той час як вертикальна тріщина може поставити під загрозу майбутнє протезування або життя зуба зовсім.

Як розпізнає тріщину стоматолог?

Після оцінки ситуації стоматолог проводить діагностику болючою області. Цифрова діагностика включає рентген і стоматологічний мікроскоп. Якщо причина в карієсі або зараженні пульпи або періодонта, то зміни будуть видні на рентгенівському знімку.

Інструментальна діагностика включає постукування по зубу, тиск на ясна, прикладання теплого і холодного до зуба (якщо у пацієнта не було можливості перевірити це в домашніх умовах). Потім стоматолог досліджує появу ліній тріщин на поверхні зубів – їх наявність перевіряється візуально та за допомогою КТ. Навіть при невеликому тиску на передбачуване місце тріщини пацієнт відчуває дискомфорт.

Як запобігти тріщині зуба при пломбуванні та протезуванні?

Зазвичай, якщо від зуба залишилися тільки одна або дві стінки, протезування рекомендується тільки при повному «зрізанні» корони зуба. Це пояснюється тим, що навіть найменший тиск на стінку зуба може спровокувати тріщину, причому скоріше на протилежній від тріщини стороні.

При установці пломби значних розмірів стоматолог попереджає пацієнта про обережне поводження з нею і не рекомендує накушувати занадто тверду їжу. При видаленні нервів в зубі ми рекомендуємо встановлювати коронку, замість реставрації фотополімерним матеріалом для запобігання тріщини в зубі в процесі його експлуатації.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги