Мануальна і цифрова стоматологія: боротьба або співіснування?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
мануальна і цифрова стоматологія: боротьба або співіснування
Зміст
  1. «Як« оцифровка »стоматологічних маніпуляцій впливає на роботу клініки?»
  2. «Коли можна використовувати цифрові методи, а коли - мануальні?»
  3. «Чи можна комбінувати цифрові і мануальні методи?»
  4. «Що в майбутньому може тотально відійти в цифрову сферу, а що залишиться мануальним?»

Цифрові діагностика і лікування сьогодні – невід’ємний елемент стоматологічної практики. Як далеко зайшла цифрова індустрія? Чи є щось, що мануально все ще ефективніше? Чи можна тотально обійтися без цифрових технологій і зберегти при цьому якість обслуговування пацієнта?

У даній статті ми зібрали найцікавіші аргументи на цю тему. Вони сформульовані на базі питань багатьох пацієнтів стоматології SKYCLINIC.

«Як« оцифровка »стоматологічних маніпуляцій впливає на роботу клініки?»

Загалом, це впливає дуже добре на якість роботи, особливо, якщо ми говоримо про пластичну хірургію, лазерну хірургію та художню реставрацію зубів, оскільки «оцифровка» дає дані не тільки за станом зубів і ясен, а й за формою і структурою щелепно-лицьових м’язів.

«Коли можна використовувати цифрові методи, а коли – мануальні?»

Цифрові методи працюють краще в складних випадках – виготовлення поодиноких коронок і мостів, тимчасових коронок. Для більш простих маніпуляцій, наприклад, для невеликих суцільнокерамічних вкладок, вінірів можна використовувати лабораторну техніку пресування і ручну роботу.

Цифрові методи затребувані в процесі виготовлення моделей для реставрації посмішки, а саме:

– при проектуванні зубного ряду ще до виготовлення конструкції;
– при оперативному виготовленні тимчасових конструкцій;
– при візуалізації і плануванні майбутньої посмішки разом з пацієнтом;
– при відтворенні конструкцій завдяки їх цифровим копіям;
– при роботі з найскладнішими випадками, оскільки програма може розрахувати конструкції будь-якого виду і форми.

«Чи можна комбінувати цифрові і мануальні методи?»

Так, і це працює знову ж в реставрації, тобто планування і виготовлення конструкції можна зробити за допомогою цифрового обладнання, а ось фрезерування або за допомогою CAD/CAM, або вручну верстатами в зуботехнічній лабораторії (наприклад, верстатами PrograMill від Ivoclar Vivadent).

«Що в майбутньому може тотально відійти в цифрову сферу, а що залишиться мануальним?»

В галузі реставрації безумовно є всі шанси перейти на «оцифровку», тому що там найбільше можливостей для автоматизації процесу, навіть в складних випадках.
У комплексних реставраційних роботах, особливо в мостовому протезуванні на імплантатах, робота зубного техніка ще необхідна – якщо не в процесі виготовлення, то для перевірки та контролю якості. З іншого боку, виготовлення тимчасових коронок, абатментів і цілісних зубних протезів за допомогою цифрових методів стало б набагато дешевше і швидше за часом.

Бишук Богдан Михайлович
Бишук Богдан Михайлович

Медичний директор SKYCLINIC. Спеціаліст з медичного менеджменту. Практикуючий лікар-стоматолог, ортодонт з 17-ти річним стажем. Веде консультативний прийом пацієнтів з клінічними ситуаціями високого ступеня складності. Регулярний учасник профільних форумів і конгресів. В практиці робить основний акцент на комплексний підхід у вирішенні складних клінічних ситуацій і турботу про пацієнта, що гарантує отримання ідеального результату. Богдан Михайлович є ментором для Команди SKYCLINIC. Під його керівництвом проходила своє становлення ортодонт Анна Сергіївна.

Коментарі закриті.

Супутні послуги