Лікування зубів у гіперактивних дітей: як знайти підходящого стоматолога?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
лікування зубів у гіперактивних дітей: як знайти підходящого стоматолога
Зміст
  1. На що звернути увагу при виборі дитячого стоматолога

Робота дитячого стоматолога вимагає багато терпіння – знайти підхід до дитини, встановити контакт, провести лікування без істерик. Сам маленький пацієнт не завжди ідеально справляється зі своїми емоціями і йому потрібна допомога батьків в приборканні страхів і тривожності. Часто лікування навіть не починається на першому прийомі, тому що дитині потрібно багато часу на адаптацію до лікаря і до його способам комунікації і діагностики.

Особливо важкими в процесі адаптації дитини до лікаря і лікаря до дитини є персональні якості маленького пацієнта – непосидючість, гіперактивність, висока тривожність, сором’язливість. Для стоматолога в роботі з такими дітьми стає проблемою навіть звичайний огляд.

На що звернути увагу при виборі дитячого стоматолога

Дитячі стоматологи з багатим досвідом роботи визначили кілька принципів, за якими і батьки змогли б визначити майбутнє якість лікування гіперактивного дитини:

  • в роботі з гіперактивними дітьми важливо бути точним і пояснювати все, що робиш, тому що уважність і бажання пізнати більше – це також риси гіперактивності. Тому спершу стоматолог присвячує дитини в загальні тенденції роботи;
    деякі стоматологічні пристосування, наприклад, слюноотсос і пластиковий розширювач рота (OtraGate Junior) можуть здатися страшними інструментами. Вони також приносять дискомфорт і це відзначають навіть дорослі пацієнти. Лікар повинен продемонструвати, як вони працюють і чому дитина (в залежності від віку) повинен відчувати такий дискомфорт (для пломбування зубів, установки брекетів і фторування зубів розширювач використовується протягом всього процесу лікування). Розширювачі рота поставляються в різних кольорах, тому вибір кольору дитиною послужить додатковим кроком до ефективної адаптації;
  • після того, як стоматолог пояснив загальну процедуру лікування, він показує процедуру конкретної маніпуляції, з якої він почне. Він коментує всі свої рухи, підтримуючи інтерес та довіру дитини. Важливим є також обгрунтування доторків до ясен і зубів пальцями або інструментами;
  • гіперактивним дітям дуже складно сидіти на місці, не рухаючись. Завданням лікаря є донести до дитини, що тільки від нього залежить результат лікування, інакше йому доведеться буде прийти більше разів і відчувати те ж саме. Деякі стоматологи встановлюють секундомір і відміряють 10 хвилин, які знадобляться для пломбування або очищення зубів від нальоту;
    після завершення процедури стоматолог зазвичай дякує дитини за його мужність і показує йому результат роботи.

Перш, ніж привести гіперактивної дитини в ту чи іншу стоматологічну клініку, запитаєте лікаря про його методи знайомства і лікування дітей. Так Ви краще ознайомитеся зі специфікою лікування і зрозумієте, чи сподобається він Вашій дитині.

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 9 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарі закриті.

Супутні послуги