Кровоточивість ясен під час чищення зубів: що робити?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
кровоточивість ясен під час чищення зубів: що робити
Зміст
  1. Техніка чищення
  2. Інші захворювання

Якщо Вас лякає кровоточивість ясен під час чищення зубів, то поспішаємо порадувати Вас – це не завжди ознака запалення ясен. Однак, такий варіант також не потрібно залишати поза увагою – ігнорування кровоточивісті дійсно може погіршити ситуацію. Так що ж впливає на кровоточивість ясен?

Техніка чищення

Часта кровоточивість під час чищення зубів може бути причиною неправильної або занадто активної чистки зубів. На це впливають кілька факторів – жорсткість щетини, якість зубної пасти, характер чистячих рухів.

Іншим фактором є накопичення нальоту і зубного каменю під яснами, які внаслідок натискання щіткою пошкоджують слизову внутрішньої поверхні ясенної кишені. Сюди також відносяться погано відшліфовані поверхні коронок і пломб.

Накопичення нальоту і зубного каменю також відбувається, якщо не проводиться систематична чистка ясен зубною ниткою.

Інші захворювання

Не тільки захворювання порожнини рота впливають на кровоточивість ясен – сюди також відносяться такі загальні захворювання організму як лейкоз, онкологія (включаючи рак порожнини рота), імунодефіцити. Щоб ці захворювання вплинули на стан ясен, в організмі повинні відбутися якісь істотні зміни. Зазвичай вони помітні і пацієнту необхідно всього лише зіставити факти: з’явилася втома, сухість у роті, головний біль, пропав апетит. Основним моментом має бути те, що якісь зміни в організмі проявилися паралельно зі змінами в ротовій порожнині.

Щоб вирішити проблеми такого рівня, стоматолог зазвичай співпрацює з іншими терапевтами або направляє пацієнта на обстеження до терапевта. Проведення повного обстеження може допомогти стоматологу визначити кровоточивість не як наслідок проблем у ротовій порожнині, а як симптом якогось захворювання. Від цього буде залежати якість і тривалість лікування.

Якщо ж проблеми стосуються виключно ротової порожнини, стоматолог проведе чистку зубів і ясен від зубного каменю і можливо навіть порекомендує змінити звичайну зубну щітку на електричну або звукову. Дослідження показують, що дані щітки демонструють вищу ефективність очищення без наслідків для ясен, на відміну від мануальної чистки традиційними щітками.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги