Коронки на штифті для протезування зубів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
коронки на штифті для протезування зубів
Зміст
  1. На яких зубах використовуються коронки на штифті?
  2. Види штифтів для коронок
  3. Установка штифта або куксової вкладки

Успіх встановлення коронки багато в чому залежить від правильної стратегії і діагностики. Металокерамічні коронки тримаються на основі зуба за допомогою цементу, а цирконієві коронки – на корені за допомогою штифта (куксової вкладки) і цементу. Про друге сьогодні і піде мова.

На яких зубах використовуються коронки на штифті?

Найпершим правилом для керамічних коронок є якісне лікування кореневих каналів, тобто даний вид коронок встановлюється пацієнтам з сильно зруйнованою або відсутньою верхньою частиною зуба і пролікованими каналами. Для коронки необхідна опора і замість власних тканин зуба виготовляється штифт.

Види штифтів для коронок

Існують три види найбільш поширених штифтів для коронок: металеві, цирконієві, керамічні та скловолоконні.

Металеві штифти доступніші за ціною, ніж раніше поширені золоті. Як правило, використовується сплав на основі кобальт-хрому, а також виготовляються срібні куксові вкладки. Дані штифти мають доступну вартість, проте не рекомендується їх встановлення на передні зуби, оскільки ясна можуть отримати сірий відтінок.

Керамічні штифти виготовляються з пресованої кераміки і є досить крихкими, тому використовуються виключно на передні зуби, оскільки мають ідеальні естетичні властивості.

Цирконієві штифти фрезеруються з цільного діоксиду цирконію і мають не тільки відмінні естетичні характеристики, але так само і високу міцність. Можуть використовуватися як на передні зуби, так і на бічні.

Скловолокно ідеально підходить для швидкого відновлення зуба в один візит. Однак скловолоконні штифти не здатні витримувати велике жувальне навантаження бічних зубів, тому використовуються тільки на передні зуби.

Установка штифта або куксової вкладки

Після якісного пломбування кореневих каналів і повного затвердіння пломбувального матеріалу, стоматолог-ортопед обробляє корінь зуба під місце для штифта. Скловолоконний штифт встановлюється безпосередньо в кабінеті і в цей же візит лікар може виготовити на ньому художню реставрацію.

Що стосується металевої куксової вкладки, вона виготовляється в зуботехнічній лабораторії по попередньо знятому відбитку. Після цього фіксується в порожнині рота за допомогою постійного цементу. Далі стоматолог обробляє вкладку під коронку і знімає відбиток для зуботехнічної лабораторії для виготовлення постійної коронки.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги