Кольорове освітлення в стоматології впливає на рівень тривожності

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
кольорове освітлення в стоматології впливає на рівень тривожності
Зміст
  1. Дослідження впливу кольору в стоматології
  2. За проведення дослідження були підтверджені наступні гіпотези:

У багатьох пацієнтів по всьому світу (60-80% всіх відвідувачів стоматологічних клінік) є панічний страх перед стоматологом, адже люди асоціюють прийом з болем і дискомфортом. У багатьох є хронічні захворювання, через які їм постійно доводиться проводити лікування зубів, інші якось постраждали від непрофесійної роботи інших стоматологів і тепер бояться навіть самих звичайних маніпуляцій, треті просто бояться думки про лікування, хоча у них все в порядку.

Дослідження впливу кольору в стоматології

Стоматологи багато часу приділяють вирішенню проблеми тривожності – встановлюють телеекрани, включають музику, подовгу розмовляють з пацієнтами. Результатом останнього дослідження в США в цьому році стало нове відкриття – освітлення в стоматологічному кабінеті впливає на тривожність!

Звідки взялася така ідея? Вважається, що колір впливає на емоційний стан людини. Наприклад, що червоний колір стимулює, а синій – заспокоює. В ході досліджень стоматологів цікавило наступне питання: чи може використання спеціального кольорового освітлення вплинути на сприятливе лікування зубів? В ході експерименту використовували червоне і синє освітлення стоматологічного кабінеті, а вибірку склали як спокійні, так і тривожні пацієнти.

В процесі експерименту використовувався метод біологічного зворотного зв’язку, тобто рівень тривожності пацієнтів передавався за допомогою датчиків на їх тілі. Це було найкращим діагностичним інструментом, оскільки він несвідомий, а значить, практично непідробний.

Першими індикаторами тривожності були визначені потовиділення і температура шкіри. І те, і інше – це реакція нервової системи. Відповідно, якщо пацієнт хвилюється, у нього потіють руки, пахви, особа, шкіра охолоджується, тому що кровоносні судини стискаються, сповільнюючи кровообіг. Якщо людина розслаблена, то потові залози не функціонують на максимум і температура його шкіри нормальна.

За проведення дослідження були підтверджені наступні гіпотези:

  • спеціальне кольорове освітлення дійсно впливає на рівень тривожності пацієнтів під час лікування зубів: червоне світло підвищує цей рівень, а синій – зменшує;
  • жінки реагують на дані стимули сильніше чоловіків;
  • пацієнти до 30-ти реагують на колірні стимули активніше, ніж пацієнти після 50-ти;
  • більше на колірні стимули реагують спокійні пацієнти, ніж тривожні.

Це означає, що колірне освітлення стоматологічного кабінету дійсно має значення для пацієнтів. Дані цих досліджень могли б послужити хорошим стимулом для багатьох клінік на їх шляху боротьби з тривожністю. І це стосується не тільки стоматологічних клінік, але і будь-яких медичних установ в цілому.

А як Ви себе почуваєте на прийомі у свого дантиста? Чи подобається Вам колір стін, меблів, медичної форми лікаря?

Бишук Богдан Михайлович
Бишук Богдан Михайлович

Медичний директор SKYCLINIC. Спеціаліст з медичного менеджменту. Практикуючий лікар-стоматолог, ортодонт з 17-ти річним стажем. Веде консультативний прийом пацієнтів з клінічними ситуаціями високого ступеня складності. Регулярний учасник профільних форумів і конгресів. В практиці робить основний акцент на комплексний підхід у вирішенні складних клінічних ситуацій і турботу про пацієнта, що гарантує отримання ідеального результату. Богдан Михайлович є ментором для Команди SKYCLINIC. Під його керівництвом проходила своє становлення ортодонт Анна Сергіївна.

Коментарі закриті.

Супутні послуги