Коли варто видаляти зуб мудрості?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
коли варто видаляти зуб мудрості
Зміст
  1. Показання для видалення зуба мудрості

Як Ви думаєте, який відсоток запитів в стоматологічній клініці доводиться на видалення зуба мудрості? Не менше 75%. Більшість запитів надходять через больові відчуття, що виникають в результаті розвитку карієсу, інші спровоковані зміщенням зубів мудрості на сусідні зуби, деяким же такі зуби заважають чисто з естетичних уподобань щодо форми обличчя і вилиць. Коли видалення зуба мудрості стає необхідністю?

Показання для видалення зуба мудрості

  1. Болісне прорізування. Трапляється, що больові відчуття при прорізуванні відсутні і зуб повністю розвивається під яснами. Ступінь больових відчуттів також безпосередньо залежить від розташування зуба (верхня або нижня щелепа). Наприклад, кісткова структура верхньої щелепи менш щільна, відповідно, корені вісімок не такі закручені. Крім тиску хірургічних інструментів лікаря під час операції пацієнт не відчуває зовсім нічого і тривалість такої операції також досить невелика.
  2. Карієс. Лікування карієсу в зубі мудрості, особливо якщо він розвинувся до пульпіту і періодонтиту може призвести до нових рецидивів, якщо корені зуба досить закручені і спрямовані в бік сусідніх зубів. Пломбування таких каналів може бути витратною і тривалою процедурою, часом навіть неможливою. Тому стоматологи часто радять видалення такого зуба вже на ранніх стадіях зараження.
  3. Перикоронарит. Запалення ясен навколо зуба мудрості, що називається перикоронаритом, також іноді є причиною для видалення зуба мудрості. Оскільки края зубів прорізають м’які тканини ясен, але не відкривають її повністю, слизова оболонка запалюються зсередини, завдаючи біль і викликаючи набряк. Якщо пацієнт швидко помічає проблему, то лікар проводить розріз ясен і очищення запаленої ділянки. Однак після затихання запалення лікар рекомендує видалити вісімку в плановому порядку.
  4. Ортодонтичні показання. При прорізуванні зуба мудрості вкрай часто виникає неприємний ефект – викривлення передніх і бічних зубів, викликане тиском на сусідні зуби. Вирішення цієї проблеми складається з двох етапів: обов’язкове видалення зубів мудрості і вирівнювання зубів за допомогою брекетів або елайнерів.

У будь-якому випадку необхідність видалення зуба мудрості завжди повинна підтверджуватися лікуючим стоматологом.

Особа Нестор Богданович
Особа Нестор Богданович

Лікар – стоматолог-хірург, імплантолог. За більш ніж 4 роки безперервної практики в імплантації вдячні пацієнти глибоко поважають свого лікаря.
Нестор Богданович регулярно відвідує профільні конгреси і вносить все нові та нові методики в свою повсякденну практику, що дозволяє йому досягати прекрасних клінічних результатів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги