Інвазивне або мінімально інвазивне лікування зубних каналів?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
інвазивне або мінімально інвазивне лікування зубних каналів
Зміст
  1. Як працює звичайне лікування каналів?
  2. У чому суть мінімально інвазивного ендодонтичного лікування?

Чи чули Ви про таке поняття, як «мінімально інвазивне» лікування кореневих каналів? Це одна з ендодонтичних методик, що використовується в стоматології роками. Які її переваги і недоліки? Давайте дізнаємося.

Як працює звичайне лікування каналів?

Інвазивне лікування каналів вважається найшвидшим і надійним способом лікування. При звичайній схемі лікування каналів стоматолог просто видаляє пошкоджені шари емалі та дентину, не враховуючи обсяг втрачених тканин. Така методика має свої переваги, а саме:

– дає можливість хорошої візуальної оцінки стану каналів;
– забезпечує якісне лікування.

Іншою стороною медалі у використанні традиційного інвазивного методу є підвищений ризик ненавмисного пошкодження каналів – їх перфорації або стончення коренів, що загрожує видаленням цілого зуба.

Справа в тому, що при прямій інвазивній методиці використовуються інструменти стандартних розмірів, які не завжди ідеально поєднуються з натуральними розгалуженнями зубних каналів. До того ж, при прямій обробці каналів видаляється значний обсяг поверхні зуба, а це може викликати стончення стінок каналів.

У чому суть мінімально інвазивного ендодонтичного лікування?

Під час очищення та лікування кореневих каналів видаляється значна частина поверхні зуба. Основною метою мінімально інвазивного підходу є мінімізувати кількість видалених тканин, щоб зберегти більший обсяг натуральної тканини зуба.

Для проведення мінімально інвазивного лікування використовуються інструменти меншого діаметра (наприклад, від компанії Brasseler) – у всіх них є знімні головки і насадки різних розмірів, які добре підходять навіть для конденсації вертикальної гутаперчі в особливо розгалужених каналах.

Таке лікування може тривати довше, але воно зберігає більше зубних тканин зуба. Це також забезпечить істотну економію на протезуванні або імплантації.

Пам’ятайте: швидше і простіше – не завжди краще! Приділіть більше уваги своєму здоров’ю, і Ви помітите, як це працює на Вас в майбутньому!

Коментарі закриті.

Супутні послуги