Ідеальна фіксація коронки: в чому секрет?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
ідеальна фіксація коронки: в чому секрет
Зміст
  1. Визначити чітку і рівну лінію уступу
  2. Правильно зробити відбиток зуба
  3. Правильно встановити саму коронку

В успішному встановленні коронки є ще один момент, крім якісної роботи стоматолога-ортопеда, ретельної діагностики та перевірених матеріалів – це її якість фіксації. Від якості фіксації коронки залежить її довговічність, ефективність і функціональність. Якщо лінія фіксації конструкції не була оброблена потрібним чином, коронка з часом розхитується, зміщується або випадає. Що повинен зробити стоматолог, щоб цього не сталося?

Визначити чітку і рівну лінію уступу

Уступ і є лінією дотику коронки і натурального зуба. Ідеальний уступ повинен бути видно неозброєним оком при обробці зуба і виходить це при використанні такого інструменту як алмазний бор з обертанням головки на 360 °.

Контроль лінії натурального зуба повинен бути зроблений ще до взяття відбитка на етапі протезування, тому що його підготовка і виготовлення займають час. Для цього використовується спеціальна ретракійна нитка, яка розташовується по обидва боки пришийкової ділянки зуба – якщо після утрамбовування нитки уступ чітко видно, можна знімати відбитки; якщо ж нитка «губиться», необхідно встановити нитку більшого діаметру для візуалізації лінії зіткнення.

Правильно зробити відбиток зуба

Зуб попередньо очищається від слини повітрям. Якщо спостерігається кровоточивість, стоматолог повинен використовувати кровоспинні препарати.

Відбитковий матеріал повинен знаходиться поруч, готовий до застосування. Перед тим, як робити відбиток, перший шар ретракційної нитки змочується декількома краплями води – це зменшить ймовірність кровотечі при витягуванні нитки. Коли відбиток зроблений, пришийкова ділянка висушується – так можна краще розглянути процес зняття відбитком уступу. При необхідності ділянка очищується від згустків крові, слини і частинок матеріалів відбитка. Якщо нитка міцно прикріпилася до матеріалу або яснах, її слід видаляти поступово, змочуючи і відтягуючи, щоб не пошкодити ясенні тканини і не викликати кровотечу.

Належна ізоляція уступу є ключовим моментом в знятті відбитка, оскільки вона впливає на щільність і чіткість кордонів майбутньої конструкції. Саме недостатня ретракція ниткою, надлишок слини, крові та наявність повітряних бульбашок в зазорі провокують неточне виготовлення коронок.

При знятті відбитків стоматологи-ортопеди вважають за краще працювати спільно з асистентами, таким чином очищення місця уступу і зняття відбитка проходять швидше і ефективніше.

Правильно встановити саму коронку

Після того, як знято відбиток і виготовлена керамічна ​​коронка, можна займатися безпосередньо коронкою – це може зайняти від 10 до 30 хвилин. Коронка повинна сісти так само добре, як і попередній їй відбиток.

Правильною установкою коронки вважається її абсолютна нерухомість і хороше прилягання до лінії уступа- при натисканні немає бульбашок і ковзання, залишок натурального зуба ідеально продовжує штучний верх коронки. Тільки після подібної перевірки стоматолог-ортопед може насаджувати коронку на тимчасовий або постійний цемент.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги