Художня реставрація жовтих зубів: чи можливо це?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
художня реставрація жовтих зубів: чи можливо це
Зміст
  1. Особливості кольору дентину
  2. Натуральний відтінок дентину для реставрацій - це можливо!

Реставрація зубів з жовтим дентином займає більше часу і зусиль. До того ж, не всі види реставраційних матеріалів відразу забезпечують ідеальний біло-кремового відтінок таким зубам. Як стоматологи справляються з цією проблемою?

Особливості кольору дентину

Знебарвлений дентин зазвичай відрізняється від інших зубів своїм бурштиновим або світло-коричневим відтінком. Це трапляється тому, що вторинний дентин менш щільний, легше забарвлюється і швидше накопичується в ділянці над пульпою, до того ж, вторинний дентин темніше первинного. Покриття такого дентину звичайними методами реставрації не дає потрібного результату – відтінок виходить неприродним або занадто темним. Однак, у стоматологів є свої секрети.

Натуральний відтінок дентину для реставрацій – це можливо!

Підбір потрібного відтінку. Для підбору потрібного відтінку стоматолог наносить на поверхню зуба, що реставрується, кульку фотополімерного матеріалу – так він бачить різницю у відтінках і прозорості.

Полімеризація композиту. Композит вноситься в підготовлену порожнину пошарово маленькими порціями і отверждается ультрафіолетовою лампою. Спочатку вноситься матеріал з найменшою прозорістю – опакові кольори. Вони замінюють натуральний дентин зуба. Далі використовуються емалеві відтінки – для більшої природності реставрації.

Утрамбовка матеріалу. Для внесення і трамбування композиту використовуються спеціальні інструменти різної форми для максимально швидкого і зручного використання їх в роботі: металеві або силіконові.

Шліфування зуба. Після сформованої реставрації, її поверхня готова до шліфування та полірування. Для остаточно гладкої форми використовуються спеціальні шліфувальні смужки, фінішні бори, поліри і щітки з полірувальними пастами.

Важливим моментом на всіх етапах реставрації є повна ізоляція від вологи і слини. Для цього використовується кофердам – ​​гумова еластична хустка, яка натягується на робочий зуб і фіксується за допомогою кламерів.

При правильному догляді за ротовою порожниною і регулярному поліруванні реставрацій раз на пів року реставрації збережуть свій кремовий відтінок і напівпрозорість протягом багатьох років.

Коментарі закриті.

Супутні послуги