Хлоргексидин для здоров’я порожнини рота

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
хлоргексидин для здоров’я порожнини рота
Зміст
  1. Особливості застосування хлоргексидину в соматології
  2. Як діє хлоргексидин?
  3. Недоліки хлоргексидину
  4. Які переваги ополаскивателей і гелів на базі хлоргексидину?

Напевно, Ви знаєте, що якісна індивідуальна гігієна – це найкраща запорука здоров’я і чистоти ротової порожнини. Однак, бувають випадки, коли одного чищення зубною щіткою і ниткою недостатньо і необхідно більш ефективний антибактеріальний засіб. Одним з таких засобів є хлоргексидин.

Особливості застосування хлоргексидину в соматології

Використання хлоргексидину має свої обмеження. Хірурги-імплантологи, пародонтологи і стоматологи-терапевти призначають ротові ванночки чи полоскання даним препаратом виключно після видалення зубів, лікування загострення пародонтиту, хірургічних операцій на слизовій оболонці, запальних захворюваннях ясен. Його використання обмежене в часі і визначається Вашим лікуючим лікарем, як будь-який антисептичний або антибактеріальний препарат. Концентрація хлоргексидину і ступінь його розведення також призначається в індивідуальному порядку.

Як діє хлоргексидин?

В аптеках хлоргексидин доступний у вигляді гелю або розчину. У стоматології хлоргексидин успішно використовується більше 10-ти років.

Як це працює? Молекули хлоргексидину зв’язуються зі шкідливою бактеріальною флорою (клітинними стінками мікроорганізмів) в порожнині рота, що розташовується на емалі, яснах, слизових. Таким чином патогенні бактерії не можуть розмножуватися і рівень запалення знижується. Саме тому хлоргексидин часто рекомендується, як заспокійливий і антибактеріальний засіб при пірсингу язика, губ і щік.

Крім використання при запальних процесах хлоргексидин також використовується при таких захворюваннях як гінгівіт, мукозит і стоматит (внаслідок носіння протезів або прикушування щоки).

Недоліки хлоргексидину

Оскільки хлоргексидин знаходиться в ротовій порожнині тривалий час (така його хімічна особливість), він викликає неприємний післясмак, притуплення деяких смакових відчуттів і іноді навіть знебарвлення емалі або інших конструкцій для реставрації зубів.

Оскільки не кожен пацієнт здатен прийняти такі недоліки хлоргексидину, стоматологічна індустрія запропонувала створити розчин на його базі – ефективний, але більш приємний. Таким замінником є ​​Cervitec Liquid. Даний ополіскувач містить більш низьку концентрацію хлоргексидину (0,1-0,2%), проте, за даними досліджень його більш низька концентрація все одно надає необхідний вплив.

Які переваги ополаскивателей і гелів на базі хлоргексидину?

  • 10-15 мл ополіскувача достатньо, щоб освіжити і «знешкодити» від патогенних бактерій всю ротову порожнину;
  • не залишають неприємного присмаку;
  • гелі легко наносяться на щітку і проникають в міжзубні проміжки, особливо, якщо Ви використовуєте міжзубні щітки для очищення брекетів або протезів;
  • не мають різкого спиртового або хімічного запаху на відміну від оригінального хлоргексидину.
Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 5 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги