Латексний кофердам в стоматології

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
латексний кофердам в стоматології
Зміст
  1. Як працює гумовий кофердам?
  2. Використання латексного кофердаму в стоматології

Існує маса дрібних допоміжних стоматологічних інструментів, про важливість яких багато пацієнтів навіть не здогадуються. Одним з них є гумовий кофердам або раббердам. Даний елемент, що використовується в терапевтичній стоматології, не тільки допомагає добре візуалізувати місце операції, але і забезпечує ідеальну якість всіх маніпуляцій. Давайте дізнаємося про це детальніше.

Як працює гумовий кофердам?

Гумовий кофердам (гумова хустка, як його ще називають деякі стоматологи) – це тонкий квадратний клапоть латексу, який використовується для ізоляції конкретного зуба або декількох зубів під час маніпуляцій. Клаптик має спеціальні отвори, які регулюються або утримуються затискачем.

Використання латексного кофердаму в стоматології

Доступність зони маніпуляції. Кофердам утримує рот пацієнта відкритим настільки, наскільки це потрібно стоматологу під час проведення операції.

Стерильність. Кофердам дуже ефективний при роботі з коронками – він захищає пацієнта від вдихання частинок матеріалів або препаратів, що використовуються під час маніпуляцій (наприклад, срібна, цирконієва або металокерамічна тирса, залишки засохлого цементу і т.п.).

Обмеження і контроль вологості. Кофердам також захищає саму область маніпуляції від розтікання таких рідин, як слина, кров і вода. У роботі з коронками це має дуже важливе значення, тому що рідина, що залишилася на місці стику коронки з зубом, в майбутньому вплине на якісну і довговічну фіксацію керамічної коронки.

Гриценко Лінда Ігорівна
Гриценко Лінда Ігорівна

Лікар – стоматолог-терапевт, ортодонт. Ось вже понад 4-х років Лінда Ігорівна справляється з найскладнішими клінічними ситуаціями при лікуванні карієсу та його ускладнень. Також успішно веде ортодонтичний прийом. Займається вирівнюванням зубів як у дорослих, так і виправленням прикусу у дітей.

Коментарі закриті.

Супутні послуги