Гінгівіт і пародонтит: яка між ними різниця?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
гінгівіт і пародонтит: яка між ними різниця
Зміст
  1. Гінгівіт
  2. Пародонтит
  3. Лікування пародонтиту

Якщо Ви стабільно підтримуєте індивідуальну гігієну ротової порожнини, навряд чи Ви коли-небудь зіткнетеся з захворюванням ясен. Однак, розвиток запалення залежить не тільки від якісної гігієни і кожній людині, який піклується про своє здоров’я, було б корисно знати про найпоширеніші захворювання порожнини рота.

Гінгівіт

Гінгівіт – це «базове» захворювання ясен, те, з чого все починається. При гінгівіті ясна червоніють, набрякають і втрачають свій природний відтінок (здорові ясна виглядають як світло-рожева поверхня з крапками, що нагадують апельсинову шкірку). Іноді гінгівіт чітко видно по ясенним сосочкам (ясенні «трикутники» між зубами) – вони збільшуються в 2-3 рази в порівнянні зі своїм нормальним розміром. Хороша новина в тому, що гінгівіт лікується – при відновленні якісної гігієни і після професійного чищення зубів набряклість проходить і ясна знову стають здоровими.

Пародонтит

Пародонтит є запущеною і відверто проігнорованою стадією гінгівіту. При пародонтиті ростуть пародонтальні кишені – ясенний покрив на стику внутрішньої тканини ясен і кореня зуба. В основному це відбувається через те, що накопичені зубні відкладення НЕ вичищали потрібним чином з над’ясеневої і под’ясеневої ділянки. В результаті, під слизовою ясен тривалий час накопичувалися бактерії і відкладення, що і спровокувало запалення. Оскільки слизова ясен в здоровому стані примикає досить близько до кореня зуба, ріст пародонтальної кишені відбувається дуже швидко. Саме її розтягування під вантажем нальоту в подальшому викликає ослаблення зуба в лунці і навіть його випадіння.

Пародонтит провокує незворотні зміни в опорних структурах зубів, а саме множинне зараження м’яких і кісткових тканини, аж до втрати кісткової маси щелепи. До речі, після руйнування рівень кісткової тканини більше не відновлюється. Іншим фактом є те, що пародонтит не завжди може бути помітний – зараження може проходити глибоко під яснами, в той час як ясна виглядають абсолютно нормально. Єдиним способом перевірки пародонтиту є тестування пародонтальних кишень пародонтальними зондом – якщо ясна заражені, то вони легко кровоточать.

Лікування пародонтиту

Як і у випадку з гінгівітом, професійна чистка зубів і поліпшена індивідуальна гігієна допомагають усунути наслідки зараження. Однак, для лікування пародонтиту можуть знадобитися також вектор-терапія або навіть кюретаж пародонтальних кишень. Після такого лікування пацієнтові потрібно буде звернутися до лікаря стоматологічної клініки через 3 місяці, щоб переконатися, що захворювання переходить у стан ремісії.

У профілактиці захворювань ясен профілактичні огляди кожні 4-6 місяців мають велике значення, оскільки пародонтолог може помітити зміни в ясенних тканинах і спланувати лікування ще на ранніх стадіях захворювання.

Коментарі закриті.

Супутні послуги