Екстрена стоматологічна допомога – як це відбувається?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
екстрена стоматологічна допомога – як це відбувається
Зміст
  1. Правильні запитання під час збору анамнезу
  2. Обстеження ділянки, що болить
  3. Цифрове обстеження
  4. Проба гарячим і холодним

Ніколи не замислювалися, як проходять прийоми екстреної стоматологічної допомоги? Зазвичай екстрена стоматологічна допомога необхідна пацієнтам з травмами щелепно-лицьового відділу або з нападами болю. Однак, часто навіть самі пацієнти не можуть вказати на причину або місце болю і стоматологу доводиться шукати відповіді на ці питання в дуже короткі терміни. Що робить лікар в такому випадку?

Правильні запитання під час збору анамнезу

Ситуація виглядає критично: пацієнт хоче лізти на стіни від болю, а лікар збирає анамнез. Поясніть собі, що таким чином Ви допоможете стоматологу швидше визначити причину болю і позбавити Вас від неї. Ось питання, які він буде ставити і які займуть всього кілька секунд Вашого часу.

«Який зуб болить? Вкажіть болюче місце »
«Коли він почав хворіти? Чому він болить? »
«Є труднощі з прийняттям гарячої та холодної їжі?»
«Боляче вживати тверду їжу?»
«Зуб болить після прийому їжі?»

Відповіді на ці питання допоможуть локалізувати місце болю і визначити її можливу причину.

Обстеження ділянки, що болить

Стоматолог оглядає місце за допомогою дзеркала і шукає відколи, тріщини або зміщення пломб. Якщо він помічає або не помічає ніяких змін, зуби «простукують» спеціальним інструментом.

Зуб, що викликає біль, міг бути недавно запломбований і, якщо у пацієнта є проблеми з прикусом або бруксизмом, це могло вплинути на стан пломби. Те ж саме може стосуватися коронки, однак, найбільш частою причиною болю зуба під коронкою є розвиток періодонтиту, як наслідок погано пролікованих кореневих каналів зуба.

Якщо каріозного ураження немає, але помітний скол або тріщина зуба (особливо вертикальна), тоді саме це є причиною появи больових відчуттів. Часто вертикальна тріщина зуба означає його повне видалення, оскільки жоден з реставруючих методів стоматології не здатний утримати зуб від подальшого розтріскування в вертикальному положенні. Це також загрожує ушкодженнями кісткової тканини.

Цифрове обстеження

Отже, якщо стоматолог провів візуальне та інструментальне обстеження і не визначив ніяких видимих ​​причин больових відчуттів, тоді проводиться прицільна рентгенограма. Зазвичай рентгенограма може показати багато видів проблем – карієс, співустя з порожниною пульпи, періодонтит, кісту і інші.

Проба гарячим і холодним

Якщо пацієнт позитивно відповів на питання про вплив гарячого або холодного, але неприємні відчуття швидко проходять, то можливо стоматолог просто має справу з проблемою чутливості зубів. Перевірити цю теорію можна, підносячи до поверхні зубів гарячі або холодні предмети (лід або нагріту ультрафіолетову лампу). Якщо з реакцією на холод все досить просто, то з реакцією на гаряче це не так – при впливі тепла на поверхню зуба неприємні відчуття можуть з’явитися не відразу. В такому випадку єдиним способом відстежити біль є почекати кілька днів, поки вона знову не проявить себе.

Деякі стоматологи починають розкривати здорові зуби, сподіваючись, що саме вони були причиною болю. Це тільки створює більше проблем в майбутньому, тому радимо трошки потерпіти, щоб забезпечити собі дійсно якісне лікування.

Звичайно ж, існують інші види і причини болю – все вони визначаються інструментально і за допомогою цифрової діагностики. Правильна діагностика в екстреній стоматологічній допомозі – це найкращий спосіб зберегти здоров’я зубів і забезпечити ефективне лікування.

Бишук Богдан Михайлович
Бишук Богдан Михайлович

Медичний директор SKYCLINIC. Спеціаліст з медичного менеджменту. Практикуючий лікар-стоматолог, ортодонт з 17-ти річним стажем. Веде консультативний прийом пацієнтів з клінічними ситуаціями високого ступеня складності. Регулярний учасник профільних форумів і конгресів. В практиці робить основний акцент на комплексний підхід у вирішенні складних клінічних ситуацій і турботу про пацієнта, що гарантує отримання ідеального результату. Богдан Михайлович є ментором для Команди SKYCLINIC. Під його керівництвом проходила своє становлення ортодонт Анна Сергіївна.

Коментарі закриті.

Супутні послуги