Для чого знімають відбитки зубів?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
для чого знімають відбитки зубів
Зміст
  1. Відбиткові матеріали
  2. Чому відбиток зубів такий важливий?
  3. Створення ортопедичних конструкцій
  4. Ортодонтична діагностика
  5. Виготовлення ортодонтичних апаратів
  6. Паралельна діагностика інших проблем
  7. Відбілювання

Відбитки (зліпки) зубів – це важливий етап в діагностиці та лікуванні в стоматології. Відбиток – це негативний об’ємний знімок зубних рядів і прилеглих м’яких тканин (ясен, щік і язика). Без відбитків неможливо виготовити якісний протез, трейнер, елайнер, керамічну коронку або люмініри на зуби. Ортопедичні конструкції виготовляються в зуботехнічних лабораторіях. Для передачі зубним технікам інформації про форму анатомічної поверхні зубів і рельєф слизових оболонок знімається зліпок зубів. У цій статті ми детально розповімо про особливості зубних відбитків.

Відбиткові матеріали

У сучасному протезуванні для зняття відбитків широко використовуються силіконовий і альгінатний матеріали. На відміну від гіпсу, що використовувався раніше, вони не доставляють дискомфорту пацієнтові під час процедури. Сучасне обладнання також дозволяє робити цифрові відбитки за допомогою спеціальних внутрішньоротових сканерів. Таким чином, ми отримуємо точну комп’ютерну модель зубів і порожнини рота.

Чому відбиток зубів такий важливий?

Створення ортопедичних конструкцій

Таких як коронки, протези, вкладки, вініри. Для моделювання майбутньої конструкції зубному техніку зуботехнічної лабораторії необхідно мати перед собою модель зубних рядів і прилеглих м’яких тканин. Для цього відливаються зубні моделі за допомогою супергіпса із знятих лікарем зліпків.

Ортодонтична діагностика

Відбитки також знімаються ортодонтом для створення діагностичних моделей і визначення таких параметрів, як змикання зубних рядів і положення окремих зубів, довжини і ширини зубних рядів, дефіциту місця для зубів і ін.

Виготовлення ортодонтичних апаратів

Відбитки також потрібні ортодонту для виготовлення індивідуальних брекетів, знімних пластинок, незнімних ортодонтичних апаратів, елайнерів і ретенційних кап.

Паралельна діагностика інших проблем

Зліпок зубів також допомагає визначити проблеми прикусу або інших дефектів, які потребують допомоги інших фахівців (гнатолога, пародонтолога, хірурга і т.д.). Можливо, спершу пацієнту доведеться пройти лікування у них і тільки після цього повернуться до естетичного стоматолога.

Відбілювання

Крім кабінетного відбілювання, широко використовується домашнє відбілювання. Для цього використовуються індивідуальні капи для внесення гелю. Виготовлення кап починається зі зняття відбитків зубних рядів.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 5 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги