Для чого потрібна професійна гігієна зубів?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
для чого потрібна професійна гігієна зубів
Зміст
  1. Що включає в себе професійна гігієна в стоматологічній клініці?
  2. Проведення такої процедури забезпечить:

Важливість відвідування стоматолога для професійної гігієни прямо пропорційна сумі і зусиллям, які Ви віддасте на благо свого здоров’я. Скільки коштує впевненість в тому, що завтра у Вас не почнеться зубний біль від карієсу або пульпіту? Ставте собі це питання кожен раз, коли маєте сумнів у необхідності візиту до стоматолога.

Але спершу давайте розберемося, звідки береться наліт і камінь, адже саме ці наслідки стають причиною візитів до стоматолога.

Існує м’який і твердий наліт. Перший ще називається зубною бляшкою – він відкладається в місцях, де ні зубна щітка, ні сам процес жування не можуть його «вимести». Якщо не очищати такий наліт зубної ниткою, він буде нагромаджуватися і поступово склеїться в камінь. Камінь накопичується під яснами, викликаючи її запалення. Залежно від якості гігієни та особливостей організму пацієнта процес наростання каменю в ясенній кишені може призвести до розхитування зубів.

Слід пам’ятати, що такі моменти, як недолік в раціоні твердих продуктів, жування на одну сторону і чистка зубів старими або невідповідними щітками можуть прискорити процес утворення каменю навіть при дотриманні гігієни.

Що включає в себе професійна гігієна в стоматологічній клініці?

  1. Огляд і оцінка стану ротової порожнини (зуби, слизові, язик, ясна).
  2. Очищення поверхні зубів і ясенних кишень від зубних відкладень. Проводиться в чотири етапи:

ультразвукова чистка зубів (за допомогою високочастотних хвиль камінь гладко відділяється від емалі);

чистка зубів Air-Flow (наліт видаляється струменем із суміші води і порошку – дрібнодисперсного карбонату кальцію. Обидві технології абсолютно нешкідливі і не псують емаль і ясна під час чищення);

– полірування емалі міні-щітками, гумками і пастами;

фторування зубів (покриття очищених зубів гелеподібної плівкою з вмістом фтору для більш високої стійкості поверхні до бактерій).

Проведення такої процедури забезпечить:

  • здоров’я ясен і зубів;
  • довший термін служби встановлених пломб і коронок;
  • можливість запобігання серйозним захворюванням або швидке їх лікування на початкових стадіях;
  • запобігання неприємного запаху з рота;
  • натуральну білизну і гладкість емалі.

Якщо Ви забезпечите такий профілактичний огляд раз на рік, то проблеми з зубами ніколи не вийдуть за межі професійного очищення або відбілювання зубів. Що стосується встановлених пломб, коронок, вкладок та фотополімерних пломб, то візит раз в шість місяців допоможе Вам зберегти вигляд і функціональність штучних зубів довше, ніж просто на гарантований термін.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 5 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги