Діастема: види і методи її усунення

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
діастема: види і методи її усунення
Зміст
  1. Види діастем
  2. Лікування діастеми

Діастема – це проміжок між зубами, що з’являється зазвичай на верхній щелепі між центральними різцями. Діаметр такого проміжку може становити 1-6 міліметрів. Причиною виникнення діастеми може бути непропорційність зубів розмірам щелепи, неправильне прикріплення вуздечки губи або зміщення через відсутність зубів або їх неправильну форму. Таким чином, діастема впливає не тільки на естетичний вигляд посмішки, але і на дикцію.

Найчастіша причина – це коротка вуздечка верхньої губи. Прикріплюючись до альвеолярного відростка, вона вплітається своїми волокнами в кісткову тканину серединного піднебінного шва. В такому випадку, необхідно проведення пластики вуздечки верхньої губи у хірурга-стоматолога.

Види діастем

Розділяють два види діастеми: хибна і справжня. Перший вид виникає у дітей в період прорізування молочних зубів і росту щелепи. В процесі прорізування постійних зубів така щілина зникає, однак, якщо вона утворюється відразу під час прорізування центральних різців і зберігається в подальшому, розвивається справжня диастема.

Лікування діастеми

виды и лечение диастем у детей и взрослых

  • Пластика вуздечки верхньої губи з подальшим лікуванням знімними пластинками, брекет-системою або елайнерами. Елайнери (капи) усувають проміжок між зубами без застосування додаткових матеріалів і будуть виглядати досить природно на зубах, практично непомітно.
  • Пластика вуздечки верхньої губи з подальшим виготовленням вінірів або коронок, за умови невеликої діастеми. За допомогою керамічних вінірів можливо закрити проміжок між зубами, причому це буде виглядати настільки натурально, що ніхто не помітить різницю між Вашими зубами і вінірами.
  • При наявності широкої діастеми показана пластика вуздечки верхньої губи з подальшим ортодонтичним лікуванням і виготовленням вінірів або коронок, за бажанням пацієнта.

Рішення про пластику спершу приймає лікар-ортодонт стоматологічної клініки. При необхідності, робиться рентгенівський знімок для діагностики вплетення волокон діастеми в кісткову тканину серединного піднебінного шва.

Найкращий час пластики вуздечки – перед початком ортодонтичного лікування в дитячому віці.

Якщо проміжок не сильно великий, подумайте про діастему, як про свою особливість, адже це не завдає шкоди Вашим зубам – це просто виглядає дещо інакше. Згадайте, скільки знаменитостей і моделей живуть і працюють з діастемою, не соромлячись свого зовнішнього вигляду, а навпаки – пишаючись ним. Часто можна вирішити проблему просто змінивши своє ставлення до неї.

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 9 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарі закриті.

Супутні послуги