Депрограмер – що це і як це працює?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
депрограмер – що це і як це працює
Зміст
  1. Що таке депрограмери?
  2. Переваги носіння депрограмера

Що Ви знаєте про ортодонтичні конструкції? Напевно, найпопулярнішою моделлю, про яку багато пацієнтів мають уявлення – це брекети. Однак, в ортодонтії існує маса інших конструкцій таких як капи, елайнери Invisalign, фіксатори Хоулі, трейнери, пластинки і депрограмери. Саме про останніх сьогодні і піде мова.

Що таке депрограмери?

NTI-депрограмер – це пристрій, схожий на фіксатор Хоулі, який при носінні фіксує прикус пацієнта в точці зіткнення центральних різців. Центральна оклюзія – це термін, який використовується стоматологами для позначення оптимального положення, в якому пацієнт може закрити порожнину рота. В такому можливому положенні відростки скроневої кістки «центруються» правильно по відношенню до клиноподібної відростка черепа. Досягнення найвищого коефіцієнта центральної оклюзії є основою для планування ортодонтичного лікування, протезування та імплантації.

Депрограмер використовується для роботи з м’язами, неправильно працюючими при аномаліях прикусу або бруксизмі – м’язи розслаблюються в точках центральних різців і з часом навіть змінюють своє положення, що може вирішити проблеми апное і постійно відкритого рота навіть в денний час доби.

Переваги носіння депрограмера

Перші результати носіння депрограмера проявляються вже через кілька днів або тижнів. Зазвичай пацієнти відзначають зменшення м’язової напруги, тиску в ділянці зубів і скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС).

Як це не парадоксально, депрограмери можуть також спричинити посилення болю в СНЩС, особливо якщо у пацієнта спостерігається запалення задньої частини капсульної зв’язки – специфіка дії конструкції чинить великий тиск саме на цю частину щелепно-лицьової системи. Якщо больові відчуття під час носіння пристрою не припиняються, проводиться подальша діагностика проблеми і пацієнту призначається інший вид лікування.

Слід пам’ятати, що депрограмер, так само, як і фіксатор Хоулі виглядає не так привабливо, а ефект від пристрою можна отримати, тільки використовуючи його систематично.

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 9 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарі закриті.

Супутні послуги