Чутливість зубів до холодного: причини і лікування

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
чутливість зубів до холодного: причини і лікування
Зміст
  1. Що впливає на чутливість зубів до холодного?
  2. Чутливість, викликана тріщинами в емалі

Що впливає на чутливість зубів до холодного? Звичайно ж, перша річ, яка приходить на розум – це холодна їжа і напої. Однак, це не єдина причина, що викликає неприємні відчуття.

Що впливає на чутливість зубів до холодного?

Причинами появи чутливості, крім холодної їжі і напоїв є тріщини зубної емалі, бруксизм (скрегіт зубами), верхньощелепний синусит, висока кислотність слини, ерозія емалі, відбілювання зубів.

Деякі з цих причин викликають чутливість тільки на час. До них відносяться відбілювання зубів і професійна чистка зубів. Всі інші, перераховані вище причини усуваються після лікування даних захворювань або явищ. Деякі з них, наприклад, бруксизм повинні контролюватися щодня за допомогою спеціальних конструкцій або більш зручної організації сну.

Ерозія емалі частково лікується за допомогою фторування і ремінералізації зубів. Зазвичай вона припиняється після процедури і пацієнт знову може приймати улюблену холодну і гарячу їжу.

Що стосується сухості в порожнині рота, то вона може бути викликана декількома факторами. Найпростішим з них є недостатнє вживання рідини впродовж дня і вирішується це питання так само банально – великим вживанням рідини. Пацієнти, які збільшили обсяг питної води в день, відзначали менші проблеми з чутливістю зубів.

Чутливість, викликана тріщинами в емалі

На жаль, тріщини емалі – це явище, яке не може бути повністю відновлено. Залежно від якості і кількості тріщин, іноді можливо зменшити чутливість завдяки пломбуванню або протезуванню зубів, але для більш глибоких і вертикальних тріщин єдиним способом є лікування каналів або навіть видалення зубів.

Це основні причини, що викликають чутливість, але є й інші, залежні від самого пацієнта – його раціону, індивідуальної гігієни, зубної пасти та щітки і т.д. Запитайте Вашого стоматолога, якими методами він визначає і лікує чутливість зубів.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги