Чорні молочні зуби: види, причини, лікування

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
чорні молочні зуби: види, причини, лікування
Зміст
 1. Чому чорніють молочні зуби у дітей?
 2. Карієс
 3. Лікування
 4. Наліт Прістлі
 5. Видалення нальоту Прістлі

Чорні молочні зуби у дітей – це досить поширене явище. У деяких дітей зуби чорніють з часом після прорізування, у деяких – вже прорізуються чорними.

Чому чорніють молочні зуби у дітей?

 • карієс;
 • наліт Прістлі;
 • нюанси під час вагітності (нестача кальцію, надлишок фтору, перенесені вірусні інфекції, побічні ефекти від прийому деяких препаратів і добавок).

Карієс

Основною проблемою чорних зубів є карієс – процес руйнування твердої тканини патологічної мікрофлорою. Часто карієс починає псувати зуби, ще коли процес прорізування молочних зубів не завершений, а на це є свої підстави:

 • слина дитини від 1 до 3 років має досить низьку кислотність, через це патогенна мікрофлора розвивається швидше і продуктивніше;
 • дитині важко дотримуватися гігієни ротової порожнини в такому ранньому віці;
 • «молочна» емаль не настільки міцна, як емаль у постійних зубів, тому вона легше піддається руйнуванню;
 • дитина часто п’є з пляшки, особливо вночі, коли вироблення слини зменшується;
 • дитині дозволено безліч солодощів;
 • батьки часто облизують предмети, що даються дитині – соски, ложки, іграшки і т.п., тим самим передаючи свою мікрофлору дитині.

Лікування

Помилковою є думка, що лікування молочних зубів марна справа, адже молочні зуби все одно будуть замінені на постійні. Однак інфікований молочний зуб може пошкодити зачаток постійного зуба. Методики, що зазвичай застосовуються при карієсі молочних зубів – це лікування фтором або пломбування зубів, але вони найбільш ефективні лише на ранніх стадіях карієсу. Якщо зуб повністю почорнів і готовий випасти, то тільки видалення може стати єдиним способом лікування. Радимо не допускати тотального почорніння зубів, тому що видалення молочних зубів тягне за собою зсув інших зубів і можливі викривлення постійних зубів в майбутньому.

Наліт Прістлі

налет Пристли: что такое и как лечится?

Коли у дитини з’являється коричнево-чорний наліт на зубах і він нічим не зчищається, то дане явище – це не що інше, як наліт Прістлі. Зазвичай поява такого нальоту свідчить про порушення природної мікрофлори ротової порожнини і шлунково-кишкових захворюваннях. Слідкуйте, щоб дитина не брала облизані іншими дітьми чи дорослими предмети, тому що це тільки погіршить становище мікрофлори. Паралельно з візитом до стоматолога призначте візит до гастроентеролога.

 

 

Видалення нальоту Прістлі

Як не дивно, але відсоток руйнування емалі від цього нальоту дуже малий, тому максимум, що проводять стоматологи в клініках – це гігієнічна професійна чистка зубної емалі та її покриття розчином, що перешкоджає потемніння зубної поверхні. Однак, дана процедура не дає гарантій, що наліт чи не з’явиться знову.

Також слід пам’ятати, що від прийняття вітамінів і добавок із залізом зуби можуть змінювати колір від чорного до фіолетового. Як тільки прийом препаратів закінчений, колишньої колір повертається після проведення професійного чищення у стоматолога.

 

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги