Чому з’являється пришийковий карієс?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
чому з’являється пришийковий карієс
Зміст
  1. Причини виникнення пришеечного карієсу
  2. Як виникає пришийковий карієс
  3. Хто більш схильний до пришийкового карієсу?
  4. Як лікувати пришийковий карієс?

Карієс в приясенній ділянці – це досить поширене явище, що проявляється у пацієнтів різного віку. Як правило, пацієнти відразу його помічають, оскільки швидко виникають больові відчуття під час прийому їжі та ігнорувати їх буває складно.

Причини виникнення пришеечного карієсу

  • погана індивідуальна гігієна зубів, особливо в ділянці ясен;
  • надмірне споживання солодощів, газованих і солодких напоїв;
  • наявність пародонтальної кишені;
  • прийом деяких лікарських препаратів;
  • демінералізація емалі, зміна складу слини.

Як виникає пришийковий карієс

Карієс починається тоді, коли порушується кислотний баланс ротової порожнини і гладка поверхня емалі стає менш захищеною від впливу бактерій. Часткове відновлення балансу приходить завдяки правильному раціону і ефективній індивідуальній гігієнй. Хоча, навіть завзяті чистильники зубів не можуть на 100% ухилитися від накопичень нальоту, оскільки ручна чистка зубів не завжди забезпечує ідеальне очищення всіх ділянок зубного ряду.

Сюди ж відноситься і міф, що зубна паста сама по собі очищає зуби без особливих зусиль. Незважаючи на те, що зубна паста містить абразивні речовини, вона не володіє достатньою кількістю абразиву для розчинення біоплівки, тобто для повноцінного видалення нальоту необхідна чистка щіткою.

Тому так необхідна регулярна професійна гігієна порожнини рота у стоматолога не рідше, ніж раз на пів року.

Хто більш схильний до пришийкового карієсу?

Першими «кандидатами» на приясеневий карієс є пацієнти, які зловживають солодкими, кислими і цитрусовими продуктами, про що ми згадали вище. Однак, найбільш часті спалахи пришийкового карієсу спостерігаються у пацієнтів після 70-ти. Це пояснюється тим, що в такому віці процес опускання ясен проходить значно швидше і наліт накопичується на коренях зубів, провокуючи розвиток карієсу і періодонтиту. Крім опускання ясен, літнім пацієнтам складніше якісно очищати наліт з зубів.

Пацієнти, які носять протези або яким були встановлені коронки також можуть більше страждати від приясеневого карієсу, тому вони повинні частіше проходити профілактичні огляди, інакше постраждають не тільки їх ясна і зуби, але і встановлені конструкції.

Як лікувати пришийковий карієс?

У разі своєчасного звернення до стоматолога в стадії плями пришийкового карієсу, є можливість уникнути препарування і вдатися до консервативного методу лікування карієсу. В такому випадку, після професійного чищення зубів використовується фторування даної ділянки і ремінералізуюча терапія.

Найчастіше до нас звертаються пацієнти з ситуацією в порожнині рота, коли вже наявна каріозна порожнина в пришийковій ділянці. В такому випадку в першу чергу проводиться професійна чистка зубів. Для відновлення невеликих каріозних порожнин використовується фотополімерний матеріал для естетичних реставрацій. У тому випадку, якщо карієс зруйнував більшу частину зуба, ми рекомендуємо встановлення керамічних вінірів, які прослужать вам тривалий час і дозволять уникнути рецидивів і вторинного карієсу. Після пломбування пацієнтові рекомендується дотримуватися правильного догляду за зубами і яснами. Лікар-стоматолог надає всю інформацію про домашній догляд.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги