Чому потрібно припинити курити сьогодні, а не завтра

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
чому потрібно припинити курити сьогодні, а не завтра
Зміст
  1. Ознаки нікотинового стоматиту
  2. Ще трохи .. і рак, але вилікувати можна

Всі знають, що курити шкідливо. Ваш стоматолог неодноразово про це згадував, говорячи про лейкоплакію курця або іншими словами нікотиновий стоматит. Однак, чи усвідомлюєте Ви всю серйозність проблеми?

Ознаки нікотинового стоматиту

признаки никотинового стоматита

Куріння – це не тільки наліт. Сіро-коричневий колір зубів супроводжується ще й неприємним запахом з рота. Навіть часті очищаючі процедури не забезпечують тривалого ефекту.

Подразнення слизової теж з’являється не спроста. Оскільки слизова оболонка рота постійно піддається токсичному впливу нікотину, на стінках щік, піднебіння, іноді кутів рота і язика можуть виникати зроговіння епітелію напівпрозорого білого кольору, причому виникати вже як хронічне запалення. Також курці відзначають шорохуватусть і сухість слизових, і навіть зміна функціональності смакових рецепторів. Таке зроговіння (зазвичай у вигляді плівки) не знімається навіть за допомогою спеціальних інструментів. Це не болісно, ​​але такі горбики ніколи не заживають, тому що курець несвідомо кусає їх знову і знову.

Ще трохи .. і рак, але вилікувати можна

При постійному палінні такі горбики можуть перетворитися в злоякісні форми, адже сигарети, крім нікотину, складаються з канцерогенних речовин – фенолу, амонію, дігтярних опадів і мн. ін. Важливо знати, що сам нікотин не надає канцерогенного дії, але пурин – речовина, що утворюється при руйнуванні нікотину – надає. Таким чином, при постійному палінні пацієнти стоматологічних клінік поповнюють списки клієнтів з передраковими станами.

Лікування нікотинового стоматиту можливо, однак потрібно тверде бажання пацієнта повністю відмовитися від куріння. Після такого рішення, шляхом постійної санації ротової порожнини і регулярних оглядів у лікаря можливо домогтися поліпшення стану слизової і припинити утворення неприємного запаху, коричневого нальоту і зроговіння епітелію.

Це буде непросто, але Ви будете вдячні собі за це рішення.

Коментарі закриті.

Супутні послуги