Чому моя коронка випадає?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
чому моя коронка випадає
Зміст
  1. Неправильний розрахунок прикусу
  2. Слабка фіксація коронки
  3. Недостатня підготовка зубної поверхні
  4. Використання невідповідного виду цементу при встановленні коронки

Що впливає на випадіння коронки? Чи траплялося у Вас, що коронка випадала знову і знову? На це є свої причини і сьогодні ми про них розповімо.

Неправильний розрахунок прикусу

Оскільки коронка – це нова поверхня натурального зуба, вона повинна бути змодельована так само, як і натуральний зуб. Якщо на етапі протезування виготовлена ​​коронка занадто висока, низька, тонка або широка, таке її невідповідність зубного ряду негативно впливає на прикус пацієнта. Також коронка може тріснути або почне боліти зуб. Неправильно виготовлена ​​коронка також може стати причиною тріщин кореня зуба.

Слабка фіксація коронки

Причиною слабкої фіксації коронки є або неякісний цемент, або його неправильне використання. В ідеалі, для якісного прикріплення коронки не потрібна велика кількість цементу – значення має також якість очищення поверхні, на яку він наноситься.

Недостатня підготовка зубної поверхні

Ідеальна основа для фіксації коронки повинна мати певні параметри і конусність (від 3 до 10 °). Якщо після обточування зуб вийшов занадто конусним, то йому не буде вистачати «форми опору» – кута, завдяки якому коронка буде триматися, незважаючи на тиск з усіх боків. Відповідно, коронка повинна сідати на зуб з невеликим супротивом з огляду на обсяг цементу. Якщо цей кут не був розрахований правильно, з часом коронка випаде.

Використання невідповідного виду цементу при встановленні коронки

Стоматологічний цемент – це традиційний засіб прикріплення коронок, пломб і вкладок. При встановленні коронок слід враховувати вид ортопедичної конструкції, оскільки керамічні коронки і вініри фіксуються за допомогою цементу нового покоління, на відміну від металокерамічних коронок, наприклад.

У разі випадання коронки, ми рекомендуємо звернутися до свого лікуючого стоматолога-ортопеда, який вже знайомий з клінічною ситуацією у Вашій порожнини рота. Лікарі SKYCLINIC працюють навіть з найскладнішими клінічними випадками!

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги