Чому болить зуб після лікування каналів?

чому болить зуб після лікування каналів
Зміст
  1. Чому після лікування кореневих каналів з'являються хворобливі відчуття?

Зазвичай лікування кореневих каналів приносить багатьом пацієнтам суттєве полегшення, тому що симптоми зараження приносять масу дискомфорту. На жаль, не всі пацієнти відчувають значне полегшення і іноді зобов’язані повернутися в терапевтичну стоматологію через появу нових відчуттів.

Чому після лікування кореневих каналів з’являються хворобливі відчуття?

Фізіологічні особливості організму. Деякі пацієнти припускають, що ендодонт не до кінця провів лікування та хворобливі відчуття виникають в зоні запаленої пульпи. Справа в тому, що при лікуванні кореневих каналів пульпа повністю видаляється. Відповідно, єдиною причиною появи неприємних відчуттів є чутливість періодонтальної зв’язки і періапікальних тканин в області верхівок коренів. Больові відчуття з’являються внаслідок надмірного тиску пломбувального матеріалу на періапікальні тканини. Благо, неприємні відчуття проходять самі собою з часом.

Порушення технології пломбування каналів. В окремих випадках больові відчуття після лікування каналів не пов’язані з фізіологічними особливостями організму, а є наслідком неякісно проведеного лікування. Больові відчуття можуть виникати в наступних випадках:

  • недостатнє пломбування кореневого каналу;
  • поломка інструменту в каналі;
  • пропуск додаткового каналу при проходженні і пломбування каналів;
  • використання агресивних антисептиків під час медикаментозної обробки;
  • перфорація кореня під час лікування каналів.

У разі тривалих больових відчуттів або при їх посиленні, рекомендуємо звернутись до стоматолога SKYCLINIC для діагностики і переліковування каналів, при необхідності.

Супутні послуги