Чим закріпити коронку: тимчасовий або постійний цемент?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
чим закріпити коронку: тимчасовий або постійний цемент
Зміст
  1. Тимчасовий цемент: як це працює і коли краще його використовувати?
  2. Постійний або тимчасовий цемент?

При пломбуванні або протезуванні зубів використовується стоматологічний цемент. Є кілька його видів, найбільш часто використовуються в стоматологічній практиці, однак, за типом фіксації поділяють постійний і тимчасовий.

Тимчасовий цемент: як це працює і коли краще його використовувати?

При протезуванні тимчасовий цемент зазвичай використовується при установці тимчасових і постійних коронок, а також у випадках, коли необхідно протестувати відтінок і функціональність ортопедичної конструкції.

Іншим питанням є дотримання термінів: зазвичай стоматолог каже, через який час прийти на прийом для зняття тимчасової коронки і її заміни на постійну. Це означає, що якість цементу розрахована на певний термін (тимчасові конструкції розраховані на кілька місяців). Відповідно, у тимчасового цементу є свої недоліки: зсув, розхитування або повне розцементування коронки, запалення ясен, труднощі при очищенні міжзубних проміжків зубною ниткою.

Постійний або тимчасовий цемент?

При лікуванні кореневих каналів тимчасовий цемент також має місце – навіть коли готова постійна коронка, терапевту може знадобитись доступ до кореневих каналів, а значить, що краще встановити постійну коронку на тимчасовий цемент. В іншому випадку, якщо знадобиться доступ до кореневих каналів, а постійна коронка була встановлена ​​на постійний цемент, терапевту необхідно буде робити отвір в коронці, щоб дістатися до каналів. Тоді є ризик утворення тріщин, які в майбутньому можуть спровокувати поломку коронки.

Напрошується логічне запитання: «Чому ж тоді не фіксувати всі коронки тимчасовим цементом?» Відповідь проста: досвідчений стоматолог після проведення необхідного лікування може з упевненістю ставити постійну коронку на постійний цемент, тому що він знає, що кореневі канали проліковані якісно і не потребують розкриття коронки. Якщо ж було рекомендовано видалення зуба, але пацієнт наполіг на лікування каналів і гарантія на таке лікування відсутнє, тоді має місце встановлення коронки з тимчасовим цементом.

Більш того, постійний цемент забезпечує герметичну фіксацію коронки на зубі таким чином, що під коронку не потрапляють слина і бактерії.

Іншим моментом є спокій і впевненість пацієнта: з постійним цементом йому не потрібно буде приїжджати в стоматологічну клініку кожні кілька місяців, хіба для загального профілактичного огляду.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги